27.10.2016 14:17

LRF jubilejas pasākumā sveic arī riteņbraucējus no Carnikavas, Ādažiem un Baldones Jeļizaveta Iļjina, LRF

Rīgas Motormuzejā notika Latvijas Riteņbraukšanas federācijas (LRF) 130 gadu jubilejas pasākums, kurā tika godinātas riteņbraukšanas leģendas, aizvadītā gada labākie sportisti, federācijas atbalstītāji un citi riteņbraukšanā iesaistītie. Aizvadītās sezonas laureātu vidū bija arī vairāki Pierīgas novadu pārstāvji.

LRF kalnu riteņbraukšanas (MTB) amatieru rangā dāmu konkurencē uzvaru šogad izcīnīja Zanda Rutkovska no "ĀdažiVelo" komandas (2970 punkti). Otrajā vietā ierindojās Anita Antone no Baldones velokomandas (2515 p.), bet piektā bija Ruta Brakovska no "MTB Garkalne" komandas.

Savukārt vīriem pirmo vietu ieņēma Kārlis Baltacis no Carnikavas sporta centra (2569 p.), bet labāko desmitniekā gandrīz 300 sportistu konkurencē vēl iekļuva baldonietis Edgars Brigmanis (5. vieta), Kristers Kovgers no EMU/Mālpils sporta kluba (7. v.) un carnikavietis Sergejs Rodionovs (9. v.).

Komandu vērtējumā pirmo vietu izcīnīja Carnikavas sporta centra MTB braucēji (5050 p.), bet trešajā vietā ierindojās Baldones velokomanda (3848 p.). Apkopojot rezultātus, tika ņemtas vērā 40 šogad Latvijā notikušās kalnu riteņbraukšanas sacensības.

Arī šosejas braucēju rangā dāmām pirmā vieta tika Carnikavas sporta centra pārstāvei – Justīnei Brūverei-Kaupei, kura summā (1005 p.) tikai par pieciem punktiem apsteidza Jeļenu Aleksandrovu. Sestā bija čempiones novadniece Laima Klauža. Amatieriem vīriem par uzvarētāju kļuva Ēvalds Pavlovs, kura pārstāvētā "Gaismas Maģija-EMU" kļuva par labāko komandu vērtējumā.

Pasākuma gaitā tika paziņots 2016. gada valsts labākais riteņbraucējs – šo titulu, pārņemot "stafeti" no carnikavieša Toma Skujiņa, šogad izpelnījās Gatis Smukulis, kurš šogad uzvarēja Latvijas čempionātā šosejā gan individuālajā, gan grupas braucienā, kā arī divas reizes iekļuva labāko desmitniekā daudzdienu velobrauciena "Vuelta a Espana" posmos.

Savukārt par labāko jauno sportisti atzīta BMX braucēja Vineta Pētersone, kura ieguva vairākas godalgas Eiropas kausa posmos, gadā izcīnīja piekto vietu Eiropas junioru čempionātā un bija devītā pasaules čempionātā. Sumināti tika arī citi šāgada riteņbraukšanas sacensību laureāti. Pasākuma noslēgumā ikviens LRF biedrs saņēma Ata Jansona un citu līdzautoru sarakstīto grāmatu "Riteņbraukšanas sports Latvijā trīs gadsimtos" (att.).