10.10.2016 22:11

Carnikavas basketbolisti ar uzvaru sāk, mārupieši turpina

Carnikavas basketbolisti ar uzvaru sāk, mārupieši turpina arhīvs

Latvijas Basketbola līgas turnīros pie panākumiem tikušas divas Pierīgas komandas. LBL otrās divīzijas turnīrā pārliecinošu uzvaru izcīnīja Mārupes sporta centra komanda, bet trešās divīzijas turnīru nervozā galotnē pirmdien pozitīvi iesāka Carnikavas basketbolisti.

Sezonas atklāšanas spēlē savās mājās pret sporta kluba "Ezerzemes"/Rēzeknes komandu carnikavieši pirmajā puslaikā ar rezultativitāti īpaši neizcēlās. Par spīti tam 35 punkti bija divreiz vairāk nekā iespēja viesi (16), kuri pirmajās 20 minūtēs realizēja tikai četrus metienus no spēles.

Otrā puslaika sākumā rezultāta starpība pietuvojās 30 punktiem (44:16), un varēja domāt, ka uzvarētājs jau ir skaidrs. Taču rēzeknieši metās atspēlēties, un tas viņiem gluži labi izdevās – ceturtās ceturtdaļas sākumā bija vairs tikai 49:37 Carnikavas labā. Bet, kad līdz pamatlaika beigām bija palikušas nieka 11 sekundes, viesi starpību bija sadeldējuši līdz 56:52. Tomēr divi precīzi soda metieni un pretinieku kļūda ļāva mājiniekiem turnīru sākt ar uzvaru 58:52.

Carnikavas komandas rindās Edgars Vecums guva 14 punktus, Edmunds Tukišs savāca 12 punktus un 18 atlēkušās bumbas, bet Rolanda Dovgjallo kontā 10 punktu.

Bez lielām problēmām pirmo uzvaru sezonas otrajā spēlē LBL otrajā divīzijā izcīnīja Mārupes sporta centra komanda. Izbraukuma mačā pret bērnu un jauniešu sporta skolas "Rīga" U-19 vecuma komandu mārupieši pirmajās trijās ceturtdaļās turpināja audzēt pārsvaru (28:12, 47:24, 68:37), un tikai spēles pēdējā posmā cīņa laukumā bija līdzīga – beigu rezultāts 84:59.

Mārupes kluba rindās rezultatīvākie bija Mārtiņš Zemturis (26 punkti), Armands Seņkāns, Kārlis Večens (abiem pa 12) un Artūrs Kramiņš (10 p.).

Šonedēļ Pierīgas basketbola komandas aizvadīs vēl vairākas spēles. Otrdien plkst. 20.00 Saulkrastos laukuma saimnieki LBL3 uzņems "Dārznieks"/Cēsus sporta skolas komandu, trešdien viesos pie BJBS "Rīga"/"Rīdzene" basketbolistiem uzvaru sēriju mēģinās pagarināt LBL2 debitanti BK "Ķekava", bet piektdien izbraukuma mačus Krāslavā un Salacgrīvā aizvadīs attiecīgi Carnikavas un Saulkrastu basketbolisti.