08.10.2016 18:45

Girgensons un olimpiete Marhele uzvar Siguldas pusmaratonā

Autors  BNS
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Girgensons un olimpiete Marhele uzvar Siguldas pusmaratonā bigbankskrienlatvija.lv

Jānis Girgensons un Riodežaneiro olimpisko spēļu dalībniece Ilona Marhele sestdien ar uzvarām noslēdza "Bigbank Skrien Latvija" skriešanas seriāla sezonu, triumfējot Siguldas pusmaratonā.

Vīriem 21,0975 kilometru distancē Girgensons finišēja pēc stundas, septiņām minūtēm un 23 sekundēm, par 13 sekundēm apsteidzot Dmitriju Serjoginu. Savukārt trešo vietu guva Jānis Višķers, kurš zaudēja vēl tieši 13 sekundes.


Tikmēr dāmu konkurencē Marhele finišēja pēc stundas, 17 minūtēm un 20 sekundēm. Otrās vietas ieguvēja Jolanta Liepiņa uzvarētājai zaudēja četras minūtes un 18 sekundes, bet trešo vietu ieņēma Daiga Grickus, kura bija vēl vairāk nekā četras minūtes lēnāka.

Zīmīgi, ka vēl tikai pirms nedēļas Marhele triumfēja arī pusmaratonā Tartu, kur Liepiņa bija labākā desmit kilometru distancē.

Tāpat sestdien tautas skrējienā desmit kilometros labākais bija Reinis Hartmanis, kurš finišēja pēc 34 minūtēm un desmit sekundēm, par 22 sekundēm apsteidzot otrajā pozīcijā palikušo olimpieti Valēriju Žolneroviču. Savukārt dāmām triumfēja Ginta Valtere.

Tikmēr piecu kilometru distancē ar rezultātu 16 minūtes un 30 sekundes vīriem nepārspēts palika Jānis Razgalis, kuram 11 sekundes zaudēja orientierists Andris Jubelis, bet dāmām triumfēja olimpiskā soļotāja Agnese Pastare.

Skaitot piecus no septiņiem labākajiem rezultātiem, "Skrien Latvija" sezonas kopvērtējumā vīru konkurencē ar 4967 punktiem triumfēja Serjogins, kuram ar 4951 punktu sekoja pērnā gada čempions Jānis Višķers, bet trešais ar 4890 punktiem palika Renārs Roze.

Savukārt dāmām ar 4950 punktiem labākā bija Siguldā nestartējusī Lelde Neilande, bet pa 4683 punktiem guva Solveiga Ozola-Ozoliņa un Zanda Ulanova, kuras dalīja otro un trešo pozīciju.