28.08.2016 20:56

Olaines futbolistes garantē medaļas; Pierīgas pirmās līgas klubiem trīs uzvaras

Olaines futbolistes garantē medaļas; Pierīgas pirmās līgas klubiem trīs uzvaras Latvijas Futbola federācija

Sekmīgu nedēļu Latvijas futbola turnīros aizvadījušas Pierīgas komandas. Sieviešu pirmās līgas turnīrā vismaz bronzas medaļas garantējušas Apvienotās futbola akadēmijas (AFA) "Olaine" spēlētājas, bet "komanda.lv" pirmās līgas turnīrā pie panākumiem tika visi trīs Pierīgas klubi.

AFA "Olaine" futbolistes kārtējo spēli aizvadīja savās mājās pret "Riga United Reserves FC" vienību un izcīnīja vairāk nekā pārliecinošu uzvaru 6:0. Zīmīgi, ka visus sešus vārtus olainiešu labā guva Aija Stivriška – pirmajā puslaikā viņa precīzi sita četras reizes, bet pēdējās piecās minūtēs vēl divreiz ieraidīja bumbu rīdzinieču vārtos.

Līdz ar šo panākumu divas kārtas līdz sezonas beigām tabulas trešajā vietā esošā "Olaine" kļuva neaizsniedzama tuvākajām konkurentēm no Rēzeknes un Preiļiem un tikai par punktu atpaliek no vicelīderēm BFC "Daugavpils" – pirmo vietu jau garantējušas Rīgas Futbola skolas audzēknes.

Vīru pirmās līgas turnīrā savus līdzjutējus turpina priecēt Babītes, Ķekavas un Olaines klubi.

Čempionāta pārliecinošie līderi sporta kluba "Babīte" futbolisti 20. kārtas maču aizvadīja viesos pret futbola klubu "Smiltene". Mājinieki astotajā minūtē pirmie izvirzījās vadībā, taču desmit minutes vēlāk Niks Savaļnieks rezultātu izlīdzināja. Līdzsvars saglabājās līdz cīņās pēdējām 20 minūtēm, kad vispirms Viktors Kurma, bet pēc tam Maksims Vasiļjevs guva vēl divus vārtus SK "Babīte" labā – 3:1. Līderiem 18. uzvara 19 spēlēs, un viņi saglabā 11 punktu pārsvaru pār tuvāko sekotāju Rēzeknes futbola akadēmiju.

Trešie 14 punktus aiz "Babītes" ir AFA "Olaine"/SK "Super Nova" futbolisti, kuri uzvaru sēriju svētdien pagarināja jau līdz deviņām spēlēm. Pēdēji viņu "upuri" bija Preiļu bērnu un jaunatnes sporta skolas audzēkņi.Igors Barinovs pirmos vārtus guva pirmā puslaika beigās, Vugars Askerovs otrā puslaika vidū – 2:0 "Olaine/Super Nova" labā.

Rezultatīvā cīņā izbraukumā pret futbola klubu "Ogre" trīs punktus izcīnīja Ķekavas "Auda". Divi Takeši Okamoto precīzie sitieni pirmajā pusstundā nodrošināja viesiem divu vārtu pārsvaru, taču ogrēnieši pēc pārtraukuma spēja atspēlēties un panāca 2:2. Ritēja mača pēdējās 10 minūtes, kad vispirms vēlreiz Okamoto un pēc tam arī Arturs Fjodorovs vēl divreiz pārspēja mājinieku vārtsargu – 4:2.

Tabulā FK "Auda" futbolisti pakāpušies uz sesto vietu – SK "Babīte" komandai viņi zaudē 20 punktus, bet no olainiešiem atpaliek tikai par sešiem.

Nobeigumam tuvojas arī Latvijas otrās līgas čempionāts, kurā piedalās vēl vairākas Pierīgas komandas. Vidzemes zonas turnīrā finišējis futbola klubs "Salaspils", kas pēdējā spēlē ar 0:4 kapitulēja turnīra Rietumu grupas līderiem futbola klubam "Alberts" un ar sešām uzvarām 12 spēlēs un 19 punktiem ierindojās ceturtajā vietā. Cīņu par uzvaru turnīrā turpinās pa divām labākajām Austrumu un Rietumu komandām.

Salaspils komanda pārstāvēta arī Rīgas čempionātā – Salaspils futbola skola pēdējā spēlē nenosargāja vienu vārtu pārsvaru un ar 2:3 piekāpās "Riga United FC" futbolistiem. Zaudējums arī SK "Babīte" otrajai komandai – 0:2 pret "Progress/Super Nova" vienību, kuru pārstāv vairāki Olaines pirmās līgas klubā spēlējošie.

Savukārt Sporta klubs "Upesciems" nedēļas sākumā sakāva "Riga United FC" futbolistus 6:2, svinot septīto uzvaru pēc kārtas, turklāt visas šajās septiņās spēlēs viņi guvuši vismaz trīs vārtus. Pēdējā mačā ar hettriku izcēlās Gatis Zankovskis.

Rīgas čempionāta turnīra tabulā SK "Babīte"-2 ir sestajā vietā (29 punkti), Salaspils FS – astotajā (28 p.), SK "Upesciems" – desmitajā (25 p.) un "Olaine" – divpadsmitajā (15 p.).