07.08.2016 20:26

Pirmās līgas Pierīgas futbola klubi ieraksta pa trim punktiem

Pirmās līgas Pierīgas futbola klubi ieraksta pa trim punktiem SK "Babīte", video - Preiļu BJSS

Latvijas futbola pirmās līgas 17. kārtā pie uzvarām tika visas trīs Pierīgas komandas – čempionāta līderi sporta klubs "Babīte", kā arī Ķekavas klubs "Auda" un "Olaine/Super Nova". Visi trīs klubi ieņem vietas turnīra tabulas augšgalā.

SK "Babīte" futbolistu lieliskā uzvaru sērija sasniegusi jau 16 spēles. Svētdien izbraukumā viņi bez lielām pūlēm pieveica vienus no pastarīšiem Preiļu bērnu un jaunatnes sporta skolas audzēkņus. Mača pirmajā pusstundā bumba divreiz ielidoja mājinieku vārtos, taču otrā puslaika sākumā, realizējot 11 metru soda sitienu, Preiļu futbolistiem izdevās vienus vārtus atspēlēt. Taču jau tūdaļ pat Babītes komanda atjaunoja divu vārtu pārsvaru un līdz spēles beigām iesita vēl četrus golus – 7:1.

Uzvarētāju labā pa diviem vārtiem guva Niks Savaļnieks un Viktors Kurma, pa vieniem – Edgars Kārkliņš, Maksims Vasiļjevs un Ingmārs Andris Briškens.

Apvienotās futbola akadēmijas "Olaine" un sporta kluba "Super Nova" apvienotā komanda kārtējo maču aizvadīja viesos pret Rīgas Tehniskās universitātes futbola centra vienību. Pirmā puslaika vidū olainiešus vadībā izvirzīja Anatolijs Maksimenko. Neilgi līdz pārtraukumam studenti panāca izlīdzinājumu, taču jau dažas minūtes vēlāk Vugars Askerovs viesu labā guva otros vārtus. Otrajā puslaikā rezultāts vairs nemainījās – 2:1 "Olaines/Super Nova" labā.

Pie panākuma izbraukumā tika arī Ķekavas "Auda". Mačā pret Jura Docenko futbola skolas "Alberts" komandu atkal lielisks bija japāņu leģionārs Takeši Okamoto, kurš 13., 49. un 78 minūtē guva trīs vārtus un nodrošināja savas komandas uzvaru 3:1 – pirmās pusstundas beigās bumbu savos vārtos misējās ieraidīt Jorenam Gorkšam. Okamoto šis bija jau otrais hettriks sezonā.

Pirmās līgas turnīra tabulā SK "Babīte" ar 16 uzvarām 16 spēlēs un 48 punktiem joprojām ir pārliecinoši līderi un arvien reālāk pretendē uz čempionu titulu un tiesībām nākamsezon spēlēt virslīgā – tuvākie sekotāji "Skonto FC" no viņiem atpaliek par 13 punktiem.

Punkts mazāk ir Rēzeknes futbola akadēmijai, divi punkti mazāk – "Valmiera Glass FK", bet piekto vietu ar 31 punktu ieņem "Olaine/Super Nova" futbolisti, kuriem turklāt ir spēle rezervē. FK "Auda" ar 28 punktiem ir septītajā vietā.

Nākamajā kārtā 14. augustā Olaines un Babītes klubi tiksies savā starpā, bet "Auda" būs brīva.