02.08.2016 14:26

Pierīgas futbola derbijā Salaspils pārspēj Babīti; olainietes sekmīgākas par olainiešiem Latvijas Futbola federācija

Latvijas futbola otrās līgas turnīrā jeb Rīgas čempionātā pirmdien savā starpā tikās divas Pierīgas vienības – Salaspils futbola skola uzņēma kaimiņus turnīra tabulā sporta kluba "Babīte" otro komandu. Kārtējās spēles aizvadījuši arī Olaines futbolisti un futbolistes.

Salaspils stadionā pirmajā puslaikā pēc Ronalda Smana precīzā raidījuma pirmie vadībā izvirzījās viesi. Minimālo pārsvaru SK "Babīte"-2 saglabāja līdz pat 80. minūtei, kad Oskars Ikstens panāca izlīdzinājumu, bet piecas minūtes vēlāk Ruslans Ahmetovs guva uzvaras vārtus Salaspils FS labā – 2:1.

Dažas dienas iepriekš salaspilieši bija piedzīvojuši smagu zaudējumu pret vieniem no turnīra līderiem "FC Caramba Riga" futbolistiem 2:6 (vārtus spēles izskaņā guva Oskars Ikstens un Dainis Bečs). Taču uzvara pār Babītes komandu viņiem ļāva Pierīgas konkurentus apsteigt turnīra tabulā. Salaspils FS ir 28 punkti un ceturtā pozīcija, bet SK "Babīte"-2 – 26 punkti un piektā vieta. Pirmās vietas īpašniekiem "Rīnūži/Beitar" futbolistiem ir 41 punkts.

Desmito vietu ar 13 punktiem ieņem sporta klubs "Upesciems", bet Olaines futbolisti piedzīvojuši sesto zaudējumu pēdējās astoņās spēlēs un ar 12 punktiem ieņem priekšpēdējo 12. vietu. Pēdējā mačā viņi ar 0:5 kapitulēja "Riga United FC" vienībai.

Krietni labāk Latvijas dāmu pirmās līgas turnīrā klājas Apvienotās futbola akadēmijas "Olaine" dāmu komandai. Nedēļas nogalē olainietes viesojās Talsos, kur ar 2:1 uzvarēja vietējās bērnu un jaunatnes sporta skolas komandu. Mājinieces pirmās guva vārtus, taču vēl pirmajā puslaikā Emīlija Borovska panāca neizšķirtu, bet otrajā puslaikā komandas kapteine un rezultatīvākā spēlētāja Aija Stivriška iesita uzvaras golu.

Pirmās līgas turnīrā, kad nule sācies otrais aplis, AFA "Olaine" ar septiņām uzvarām 11 spēlēs un 21 punktu deviņu klubu konkurencē ieņem trešo vietu aiz Rīgas Futbola skolas (33 p.) un Daugavpils sporta skolas (24 p.).