31.07.2016 10:02

Pierīgas vieglatlētiem vairākas Latvijas čempionāta medaļas

Nedēļu pirms Rio olimpisko spēļu sākuma divas dienas Ogrē risinājās Latvijas čempionāts vieglatlētikā, kurā labus panākumus guva vairāki Pierīgas novadu pārstāvji. Jau 28. valsts čempiona titulu izcīnīja Salaspils sporta skolas treneris, Latvijas rekordists vesera mešanā Igors Sokolovs.

Ogrē viņš turklāt sasniedza savu šīs sezonas labāko rezultātu – 75,44 metri. Kā zina teikt Latvijas vieglatlētikas statistiķis Andris Staģis, pirmo reizi I. Sokolovs par Latvijas čempionu vesera mešanā kļuva 1992. gadā, toreiz vēl būdams juniors.

Kārtējo reizi otrais aiz Igora bija Ainārs Vaičulens no Stopiņu novada, kurš savu 16.sudraba medaļu Latvijas čempionātos izcīnīja ar 59,28 metrus tālu raidījumu. Bet uzreiz aiz labāko trio palika vēl viens salaspilietis, I.Sokolova audzēknis Eļčins Gasanovs (50,32 m).

Vesera mešanā dāmām nestartēja Latvijas labākās sportistes ķekaviete Vaira Kumermane un Karina Orlova no Stopiņiem, toties otro vietu ar jaunu personisko rekordu ieguva Kristīne Iščerjakova no Salaspils – 37,38 m.

Trīssoļlēkšanā vīriem ar savu šosezon tālāko lēcienu 14,33 metri otrais bija Māris Grēniņš no Babītes. Viņš piekāpās tikai savam kolēģim no kluba "Auseklis" Elvijam Misānam (16,13 m). Savukārt 3000 metru skrējienā dāmām trešo vietu ieguva Inga Zālīte no Ikšķiles, kura sasniedza jaunu personisko rekordu 10:49,77. Uzvarētājai Jolantai Liepiņai viņa zaudēja 16 sekundes.

Abu sprinta distanču fināliem kvalificējās Aldis Graudiņš no Olaines vieglatlētikas kluba. 200 metros viņš izcīnīja ceturto vietu (23,10 s), bet 100 metros palika astotais (11,52 s). Ceturto vietu ieņēma arī Elīna Austra Siliņa no Saulkrastiem 3000 metru šķēršļu skrējienā (14:04,80), tiesa, tā šajā disciplīnā bija pēdējā. Savukārt piektajās vietās ierindojās Māris Birziņš no Salaspils augstlēkšanā (1,90 m) un ķekavietis Sandris Linbergs diska mešanā (46,75 m).

Jāpiezīmē, ka Ogrē startēja arī trīs Rio olimpisko spēļu dalībnieki, kuri likumsakarīgi uzrādīja sacensību augstvērtīgākos rezultātus. Šķēpa mešanā pirmās divas vietas ieguva šāgada Eiropas čempions Zigismunds Sirmais (82,48 m) un Rolands Štrobinders (76,35 m), bet kārtslēkšanā par čempionu 14. reizi kļuva ventspilnieks Mareks Ārents.

Tostarp Latvijas vieglatlētu jaunā paaudze šonedēļ Igaunijas pilsētā Rakverē piedalījās Baltijas valstu mačsacīkstēs. Gan U-16 vecuma grupā jauniešiem, gan U-20 grupā junioriem latvieši palika trešajās vietās.

U-20 grupas sacensībās šķēpa mešanā par uzvarētāju kļuva šāgada pasaules junioru čempionāta finālists ikšķilietis Patriks Gailums (70,00 m), bet trešais bija siguldietis Ričards Griezītis (59,49 m). Bet 2000 metru skrējienā piekto vietu ieņēma Aksels Blanks no Salaspils sporta skolas (6:26,44).