26.07.2016 15:31

Pierīgas sportisti guvuši panākumus pusmaratonā un triatlonā

Pierīgas sportisti guvuši panākumus pusmaratonā un triatlonā publicitātes

Pagājušās nedēļas nogalē notika vairākas vieglatlētikas un triatlona sacensības, kurās ar labiem panākumiem startēja Pierīgas novadu sportisti. Viņu kontā arī vairākas uzvaras gan kopvērtējumā, gan atsevišķās vecuma grupās.

"BigBank Skrien Latvija" sacensību seriāla kārtējā posmā – Jelgavas nakts pusmaratonā – uzvaru izcīnīja mārupietis Dmitrijs Serjogins (att.). 21 km distanci viņš veica stundā, septiņās minūtēs un 20 sekundēs un tuvāko sekotāju Jāni Višķeri finišā apsteidza par 17 sekundēm.

S40 vecuma grupā trešajā vietā ierindojās Laura Lapiņa no Siguldas (1.37:27), bet V60 grupā trešais bija olainietis Viktors Rodionovs (1.34:38). Savukārt viena apļa jeb 5 km tautas distancē 2001. gadā dzimušo un jaunāku skrējēju grupās pirmo vietu puišiem izcīnīja Kristiāns Upenieks no Ādažiem (17:58), bet trešo vietu meitenēm – Amanda Valtasa no Mārupes (21:12).

Rīgā notika Eiropas Triatlona savienības Eiropas kausa izcīņas posma sacensības, kurās dažādās distancēs startēja vairāk nekā 300 dalībnieki no 21 valsts. Garākajā 1+28,8+6 km distancē, kurā uzvarēja Aleksejs Kaļistratovs no Krievijas, sestajā vietā ierindojās Mārtiņš Alksnis no Salaspils (1.29:22). Uzvarētājam viņš zaudēja nepilnas deviņas minūtes un izrādījās otrais labākais M40 vecuma grupā.

F40 grupā dāmām pirmā finišēja Linda Katlapa no Siguldas (1.46:09), M50 grupā vīriem otrais bija Toms Pikšēns no Mārupes (1.40:34) un ceturtais – Arvils Andersons no Carnikavas (1.47:24), bet M30 grupā piekto vietu ieņēma Atis Verdenhofs no Stopiņu novada.

0,35+14,4+3km distancē otrais ātrākais no Latvijas un ceturtais kopvērtējumā M13 vecuma grupā bija Artūrs Liepa no Carnikavas novada Kalngales (49:19), bet dāmu amatieru konkurencē labākā izrādījās Zane Muceniece no Ikšķiles (51:56).

Jaunie vieglatlēti startējuši starptautiska mēroga sacensībās ārvalstīs. Šķēpmetējs Patriks Gailums no Ikšķiles ieņēma 11. vietu U-20 pasaules čempionātā vieglatlētikā, kas norisinās Polijā. Kvalifikācijas sacensībās viņš sasniedza 74,02 metrus un līdz ar to jaunu personisko rekordu. Finālā tik labi neveicās – 66,84 metri un apsteigti trīs konkurenti. Pasaules čempions Neradžs Čopra no Indijas šķēpu raidīja 86,48 metrus tālu, par gandrīz diviem metriem labojot Zigismundam Sirmajam piederošo pasaules junioru rekordu.

Savukārt Viļņā notika tradicionālais visu triju Baltijas valstu jauno vieglatlētu (U-18 vecuma grupa) mačs. Komandu cīņas vērtējumā jau septīto gadu pēc kārtas uzvaru svinēja Lietuvas jaunieši, bet otrajā vietā ierindojās Latvijas vieglatlēti. Izlases sastāvā startēja Siguldas sporta skolas audzēknis Kristaps Bruners – 3000 metru skrējienā viņš ieņēma ceturto vietu (9:46,94), bet 1500 metros palika pēdējais sestais (4:23,83).