19.07.2016 12:04

Pierīgas triatlona cienītāji ar panākumiem startējuši populārajās sacensībās Vaidavā Evita Priedīte

Vienas no vecākajām triatlona sacensībām Latvijā – Vaidavas triatlons – pagājušās nedēļas nogalē piecās dažādās distancēs pulcēja gandrīz trīs simtus visdažādākā vecuma sportistu. Viņu vidū bija arī krietns skaits triatlona cienītāju no Carnikavas, Mārupes, Babītes, Ikšķiles un citām Pierīgas vietām.

Vispopulārākā distance bija 0,4 km peldus, 20 km uz divriteņa un 3,3 km skriešus, ko veica 124 dalībnieki. Absolūtajā vērtējumā uzvarēja valmierietis Savelijs Suharževskis, kurš finišu sasniedza pēc 53 minūtēm un 47 sekundēm. Alvis Krilovskis no Ikšķiles finišēja trīsarpus minūtes vēlāk un ieņēma piekto vietu kopvērtējumā un otro vietu M40 vecuma grupā.

Atsevišķās grupās starp laureātiem šajā distancē ierindojās vēl vairāki Pierīgas novadu pārstāvji. Dāmu sacensībās F grupā (1977./96. g.dz.) par uzvarētāju kļuva Zane Muceniece no Ikšķiles (1.08:08), F50 grupā – Vizbulīte Rukkalne no Raganas, bet F40 grupā trešā bija Anda Ozoliņa no Langstiņiem.

Savukārt vīriem izcēlās carnikavieši. M60 grupā nepārspēts palika Raimonds Garenčiks (1.05:02), M19 grupā jauniešiem otrais bija Lauris Rodionovs, bet M50 grupā trešais – Sergejs Rodionovs. Trešo vietu M60 grupā ieguva Juris Rukkalns no Raganas, pavisam nedaudz līdz labāko trijniekiem pietrūka salaspiliešiem Josifam Kalveršam (M60) un Uldim Kirtovskim (M50), kā arī Arvilam Andersonam no Carnikavas (M50).

Divdesmit septiņi triatlonisti startēja un tikai divi nefinišēja garākajā 1,2+50+10km elites distancē. Izturīgākais izrādījās Dmitrijs Rostjagajevs no Krievijas pilsētas Ribinskas (2.13:39) un Baiba Medne no Dobeles (2.55:05). Labāko desmitniekā izdevās iekļūt mārupiešiem Jānim Ozoliņam (6.v. – 2.27:24) un Tomam Pikšēnam (9.v. – 2.35:19), bet starp dāmām trešā bija Linda Katlapa no Siguldas (3.04:45).

0,2+10+2km sacensībās jauniešiem trešo vietu gan kopvērtējumā, gan M13 grupā ieguva Artūrs Liepa no Carnikavas novada Kalngales (34:30). Labāko trijniekā iekļuva arī Kamilla Vanadziņa (F13), kā arī Sibilla Vanadziņa (F9) no Babītes novada Piņķiem divreiz īsākā distancē.

Vairāk foto skatīt šeit.

Jau 23. un 24. jūlijā Rīgas centrā, Ķīpsalā pie "Swedbank" ēkas risināsies Rīgas triatlons un Eiropas Triatlona savienības Eiropas kausa izcīņas posms junioriem.