14.07.2016 15:42

Orientieristi Upītis un Leiboma iekļūst pasaules junioru čempionāta labāko pussimtā www.jwoc2016.ch

Izcīnot vietas piektajā desmitā, Uldis Upītis no Saulkrastiem un Laura Leiboma no Ādažiem bija labākie no Latvijas orientieristiem individuālajās sacensībās Šveicē notiekošajā pasaules junioru (U-20) čempionātā. Piektdien čempionāts finišēs ar stafešu sacensībām.

Pasaules junioru čempionāts orientēšanās sportā šogad norisinās Šveices austrumos, netālu no Alpu kalnu kūrortpilsētas Sanktmoricas ar tās specifisko, latviešiem neierasto reljefu, ko savukārt veiksmīgi izmantoja mājinieki, sešās individuālajās distancēs izcīnot piecus čempionu titulus.

Latvijas sportistiem veiksmīgākās izrādījās ceturtdienas sacensības vidējā distancē. Sacensībās juniorēm 42. vietā ierindojās Laura Leiboma (att.), kura uzvarētājai šveicietei Simonai Eberzoldai zaudēja deviņas minūtes. Savukārt junioru konkurencē Uldis Upītis pasaules čempionam mājiniekam Tomasam Kurigeram piekāpās vairāk nekā sešas minūtes un ierindojās 45. vietā.

Tiesības finālā startēt starp 60 labākajiem orientieristiem spēcīgākajās A grupās abi Pierīgas pārstāvji izcīnīja, dienu iepriekš sekmīgi piedaloties kvalifikācijā. Uldis vienā no trim grupām ieņēma 13. vietu (A finālā iekļuva 20 labākie), bet Laura – pat septīto vietu.

Iepriekš, startējot vairāk nekā 160 junioriem un 140 juniorēm, Upītis sasniedza labākos rezultātus starp latviešiem un ieņēma 50. vietu sprinta distancē un 56. vietu garajā distancē, bet Leiboma bija dalītā 63. vietā sprintā un 100. vietā garajā distancē. Latviju katrā individuālajā distancē pārstāvēja pa trim sportistiem.

Jāatgādina, ka pirms pusotras nedēļas saulkrastietis Uldis Upītis piedalījās Eiropas jauniešu čempionātā orientēšanās sportā Polijā un individuāli U-18 vecuma grupā ieņēma devīto vietu.