26.06.2016 18:10

Carnikavietim Skujiņam divas Latvijas čempionāta bronzas medaļas

Šonedēļ Raunas pusē notikušajā Latvijas čempionātā šosejas riteņbraukšanā divas bronzas medaļas izcīnījis carnikavietis Toms Skujiņš. "Cannondale Pro team" profesionālās komandas pārstāvis trešdien bija trešais individuālajā braucienā, bet svetdien – grupas braucienā elites grupā.

Latvijas čempionātā šosejas riteņbraukšanā individuālajā braucienā vīru elites grupā par valsts čempionu kļuva "Astana" komandas riteņbraucējs Gatis Smukulis, kurš 35 kilometru garajā distancē finišēja pēc 46 minūtēm un 39 sekundēm. Otrajā vietā ierindojās "IAM Cycling" vienības sportists Aleksejs Saramotins, kurš Smukulim zaudēja 50 sekundes, bet trešais bija Toms Skujiņš (+1:25). Labāko sešinieku noslēdza mārupietis Rihards Bartuševics.

Gatis Smukulis izrādījās labākais arī svētdien lielajā karstumā notikušajā 181,9 km grupas braucienā. Distances lielāko daļu viņš brauca priekšā pārējiem divatā kopā ar Viesturu Lukševicu, taču pēdējos kilometros aizbēga arī no pārinieka un finišēja vienatnē. Trešais aiz Lukševica mērķi sasniedza T. Skujiņš.

Spraiga un aizraujoša cīņa ritēja jauniešu grupas braucienā 74 km garajā distancē. Uzvaras liktenis izšķīrās pēdējā finiša taisnē, kur savu pārākumu apliecināja Murjāņu sporta ģimnāzijas audzēknis kuldīdznieks Arvis Rendors. Otrais palika "RRS/ Purvciems" braucējs Pauls Rubenis, bet trešais – Ķekavas novada sporta skolas audzēknis Elvijs Zommers. Savukārt junioru braucienā 110 km distancē uzreiz aiz godalgoto trijnieka palika Ķekavas novada sporta skolas absolvents Kristofers Bindemanis.