20.06.2016 11:40

Pierīgas vieglatlēti gūst panākumus sacensībās Saldū, Jelgavā un Ventspilī

Pierīgas vieglatlēti gūst panākumus sacensībās Saldū, Jelgavā un Ventspilī arhīvs

Nedēļas nogalē vairākās Latvijas pilsētās notika valsts mēroga vieglatlētikas sacensības, kurās gan jauniešu, gan junioru un pieaugušo konkurencē sekmīgi startējuši Pierīgas novadu pārstāvji.

Latvijas jaunatnes meistarsacīkstēs U-16 vecuma grupā (2001./02. g.dz.), kas notika Saldū, vairākas godalgotas vietas izcīnījuši Pierīgas novadu sporta skolu audzēkņi.

Dubultuzvaru izcīnīja jaunie vesera metēji. Meitenēm par čempioni kļuva Sabīne Krūmiņa no Ķekavas novada sporta skolas (39,32 metri), bet puišiem – Ņikita Bogdanovs no Salaspils sporta skolas (34,88 m).

3000 metru skrējienā meitenēm pirmo vietu izcīnīja Kristīne Brunere no Siguldas sporta skolas, kura finišēja pēc 10 minūtēm un 57,62 sekundēm, tuvāko sekotāju apsteidzot par divām sekundēm. Piektā šajā skrējienā bija vēl viena siguldiete Estere Vīksne (11:38,58), kurai piektā vieta arī divreiz īsākā distancē (5:20,28).

1500 metru skrējienā jauniešiem par Latvijas čempionu kļuva Salaspils sporta skolas audzēknis Aksels Blanks (4:25.95), bet 800 metru skrējienā viņš ierindojās piektajā vietā (2:13,60). Savukārt 3000 metru distancē otro vietu ieguva sporta kluba "Tērauds" pārstāvis ādažnieks Kristians Upenieks (10:03,92).

Sudraba medaļu trīssoļlēkšanā izcīnīja Oto Laiva no Siguldas sporta skolas (11,71 m), bet viņa komandas biedrs Jēkabs Niklāvs Janovs pamanījās startēt pat četrās disciplīnās – 400 metru skrējienā viņš ieguva bronzu (54,22 s), kā arī ierindojās piektajās vietās 200 metros (24,40 s), tāllēkšanā (5,83 m) un 100-200-300-400 metru stafetes skrējienā Siguldas sporta skolas komandas sastāvā. Piekto vieto ieguva arī Matīss Čudars no Salaspils sporta skolas šķēpa mešanā (41,26 m).

Panākumus Pierīgas novadu šķēpa metēji guva svētdien Jelgavā notikušajā Jāņa Lūša kausa izcīņā. Junioru konkurencē par uzvarētāju kļuva sporta skolas "Arkādija" pārstāvis ikšķilietis Patriks Gailums, kurš veiksmīgākajā mēģinājumā sasniedza 71,48 metrus, bet trešais bija siguldietis Ričards Griezītis no Murjāņu sporta ģimnāzijas (65,35 m).

Vairākas augstas vietas Pierīgas sportisti izcīnījuši Ventspils Piedzīvojumu parka maratonā. Klasiskajā distancē, kurā uzvarēja ogrēnietis Renārs Roze (2.27:16), piektajā vietā ierindojās Uldis Kļaviņš no Siguldas (2.43:46), bet otrais V50 vecuma grupā bija ādažnieks Juris Šehtels (3.07:52).

Pusmaratona distancē ātrākie izrādījās titulētie Valērijs Žolnerovičs (1.07:26) un Jeļena Prokopčuka (1.14:13), par kuru ātrāki bija tikai pieci vīri. Uzvaru savā vecuma grupā izcīnīja ikšķiliete Inga Zālīte (1.26:30), bet trešās vietas ieguva mārupietis Dmitrijs Serjogins (1.09:34), baldonietis Andris Lubejs (1.24:19) un olainietis Andrejs Gaumigs (1.41:20).

Pierīdznieki starp labākajiem bija arī populārākajās 10 un 5 km tautas distancēs, kurās katrā startēja vairāk nekā pustūkstotis dalībnieku. 10 km absolūtajā vērtējumā pirmo vietu izcīnīja Kaspars Briška no Ķekavas (34:15), sestais kopvērtējumā un otrais V30 vecuma grupā bija viņa novadnieks Mareks Zālītis (37:44), bet pirmo vietu S50 grupā ieņēma carnikaviete Ināra Lūse (44:07). Savukārt 5 km skrējienā labākā savā vecuma grupā bija Amanda Valtasa no Mārupes (21:00).

25. jūnijā Jēkabpilī notiks Latvijas jaunatnes čempionāts U-18 un U-20 vecuma grupās, bet nākamās nedēļas nogalē Valmierā notiks Latvijas Olimpiāde, kas ne vienam vieglatlētam vien būs pēdējā iespēja izpildīt Riodežaneiro olimpisko spēļu kvalifikācijas normatīvus.