14.06.2016 10:45

Pierīgas orientieristi no Igaunijas pārved zeltu un bronzu

Pilvas apkārtnē Igaunijā divas dienas notika Baltijas čempionāts orientēšanās sportā elites un jauniešu grupās. Komandu kopvērtējumā Latvijas jauniešu izlase izcīnīja pirmo vietu, un savu ieguldījumu šajā panākuma deva arī vairāki Pierīgas novadu sportisti.

Pirmajā dienā sarežģītajos laika apstākļos orientieristi sacentās individuālajās distancēs, bet otrajā dienā sadalīja medaļas stafetēs. M16 vecuma grupā jauniešiem Latvijas pārstāvji izcīnīja pirmās divas vietas – par Baltijas čempionu kļuva saulkrastietis Uldis Upītis, bet otro vietu ieņēma Edgars Ustinovs. Dienu vēlāk viņi abi kopā ar Endiju Titomeru startēja vienā stafetes komandā junioru (M20) konkurencē un izcīnīja vēl vienu uzvaru.

Uldis Upītis - pirmais no kreisāsUldis Upītis - pirmais no kreisās

Jaunākajā W14 grupā jaunietēm garajā distancē bronzas medaļu izcīnīja siguldiete Kristīne Brunere, bet juniorēm (W20) – ādažniece Laura Leiboma, kura vēl vienu bronzas godalgu nopelnīja junioru stafešu sacensībās. Trešā vieta arī Latvijas W16 meiteņu komandai, kuras sastāvā startēja Magda Cigle no Siguldas.

Pavisam Latvijas orientieristi Igaunijā izcīnīja 18 medaļas. Absolūtajā kopvērtējumā latvieši tikai par nieka trim punktiem (1557 pret 1560) atpalika no uzvarētājiem igauņiem, bet jauniešu konkurencē izcīnīja pārliecinošu uzvaru.