10.06.2016 12:01

Vēvers aizraujošā neklātienes cīņā uzvar ""Filter" Velokauss" posmā Baldonē

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Vēvers aizraujošā neklātienes cīņā uzvar ""Filter" Velokauss" posmā Baldonē Latvijas Riteņbraukšanas federācija

Baldonē aizvadīts riteņbraukšanas sacensību seriāla ""Filter" Velokauss" 2016. gada sezonas trešais posms. 19,5 kilometru garajā individuālajā braucienā uzvaru izcīnīja "Evelo" komandas riteņbraucējs kuldīdznieks Ģirts Vēvers, kurš tikai par vienu sekundi apsteidza "Rietumu-Delfin" komandas sportistu Deinu Kaņepēju.

Baldonē ""Filter" Velokauss" norisinājās pirmo reizi. Sacensību rīkotāji bija parūpējušies par aizraujošu un interesantu individuālā brauciena trasi, kuras garums bija 19,5 kilometri. Maršruts veda pa Iecavas šoseju, kurai nesen tika uzklāts asfalta segums. Latvijas Riteņbraukšanas federācija vēsta, ka dalībniekiem sacensības smagākas padarīja spēcīgais vējš – turklāt nācās izbaudīt gan pretvēju, gan pavēju un sānvēju.


Ļoti aizraujoša un dramatiska cīņa par uzvaru notika vīru konkurencē. Vispirms lielisku rezultātu sasniedza pieredzējušais "Evelo" komandas riteņbraucējs Ģirts Vēvers. Kuldīdznieks finišēja pēc 26 minūtēm un 22 sekundēm, sasniedzot vidējo ātrumu 44,3 kilometri stundā. Nedaudz vēlāk ļoti līdzīgu ritmu trasē bija uzņēmis "Rietumu-Delfin" jaunais velosportists Deins Kaņepējs. No Pļaviņām nākušais riteņbraucējs aizraujošā neklātienes cīņā tikai par vienu sekundi piekāpās Vēveram.

Trešo ātrāko laiku sasniedza kopvērtējuma līderis pēc diviem posmiem Andris Lukjanovs no "Rietumu-Delfin" komandas (17 sekundes aiz uzvarētāja). Labāko sešiniekā ierindojās arī viņa komandas biedri Artūrs Beļēvičs un Sandis Āķis, kā arī Emīls Ribaks ("Gaismas Maģija – EMU").

Dāmu konkurencē nepārspēta palika "Filter Energy" komandas sportiste Viktorija Sipoviča, kuras laiks trasē bija tieši 32 minūtes. Otrajā vietā sacensības noslēdza kopvērtējuma līdere Endija Rutule ("Filter Energy"), bet trešā palika "Smiltenes BJSS/Velolifstyle" pārstāve Nadīna Kučere.

Junioru grupā līdera statusu apliecināja Niklāvs Boļšis ("Tandēms–Dobeles dzirnavnieks/ Ķekavas novada sporta skola"), kuram sekoja "Filter Energy" pārstāvji Mareks Arnis Vecmanis un Hermanis Ozols.

Seriāla ""Filter" Velokauss" ceturtais posms 7. jūlijā norisināsies Ropažos.