06.06.2016 09:36

Pierīgas vieglatlēti izcīnījuši Rīgas un Latvijas čempionu titulus

Pierīgas vieglatlēti izcīnījuši Rīgas un Latvijas čempionu titulus Salaspils sporta skola

Nedēļas nogalē ar atzīstamiem rezultātiem sacensībās piedalījušies Pierīgas novadu vieglatlēti. Pieaugušie un juniori startēja Rīgas atklātajā čempionātā, bet jaunieši – Latvijas jaunatnes meistarsacīkstēs U-14 vecuma grupā.

Rīgas čempionātā turpinājās daudzus gadus ilgusī Salaspils sporta skolas trenera un Latvijas rekordista Igora Sokolova un Stopiņu novada sporta dzīves vadītāja Aināra Vaičulena sacensība vesera mešanā. Šī bija viena no retajām reizēm, kad pārāks izrādījās deviņus gadus jaunākais Vaičulens.

Otrajā sērijā viņš izvirzījās vadībā ar 69,10 metrus tālu raidījumu, nākamajā kārtā Sokolovs atbildēja ar 69,52 metriem, taču pēdējā sestajā mēģinājumā Vaičulens pārsniedza 70 metru robežu – 70,23 metri, bet Sokolovam rezultātu uzlabot neizdevās.

Salaspils pārstāve uzvarēja arī vesera mešanā dāmām – Karina Orlova veiksmīgākajā metienā sasniedza 52,59 metrus. Otro vietu ieguva Marta Šaboviča no Ķekavas novada sporta skolas (34,38 m), bet ceturtā bija vēl viena salaspiliete Kristina Iščerjakova (30,92 m).

Divas uzvaras izcīnīja Ķekavas novada sporta skolas absolvente un kluba "Auseklis" pārstāve Sindija Bukša, turklāt 200 metru sprintā viņa sasniedza jaunu personisko rekordu un arī izpildīja pasaules junioru čempionāta kvalifikācijas normatīvu – 23,99 sekundes. 100 metros viņa finišēja pēc 12,06 sekundēm (priekšskrējienā 11,88 s).

Šķēpa mešanā personisko rekordu pēdējā metienā sasniedza ikšķilietis Patriks Gailums no sporta skolas "Arkādija" – 71,03 metri. Pēdējais sestais metiens labākais bija arī siguldietim Ričardam Griezītim no Murjāņu sporta ģimnāzijas – 67,63 metri un trešā vieta.

3000 metru kavēkļu skrējienā, kurā gan startēja tikai trīs dalībnieces, otro un trešo vietu ieņēma Carnikavas novada pārstāves Elīna Austra Siliņa (13:35,54) un Marija Terēze Dzierkale (15:26,40). Viņu novadnieks Raivo Veļiks ieņēma ceturto vietu 5000 metru distancē (17:52,63).

Labāko astoņniekos iekļuva vēl vairāki pierīdznieki. Edgars Daugulis no Siguldas sporta skolas ierindojās piektajā vietā 800 metru skrējienā (1:58,90) un septītajā vietā 1500 metru skrējienā (4:11,68), bet Pauls Daugulis bija septītais 400 metru distancē (52,08). Septītās vietas arī Aldim Graudiņam no Olaines vieglatlētikas kluba 200 metros (22,88 sekundes ar 4,5 m/s ceļavēju), Kristapam Bruneram no Siguldas sporta skolas 3000 metru kavēkļu skrējienā (10:45,09) un Daniilam Merkulovam no Murjāņu sporta kluba "Barons" lodes grūšanā (12,75 m), kurš arī bija astotais diska mešanā (38,53 m).

Svētdien Iecavā notika Latvijas jaunatnes čempionāts vieglatlētikā U-14 vecuma grupā (2003./04.g.dz.). No Pierīgas sporta skolu audzēkņiem lielākos panākumus guva Salaspils sporta skolas treneres Gunitas Šales audzēknis Markuss Ozols, kurš izcīnīja čempiona titulu 1000 metru skrējienā zēniem, tuvāko sekotāju apsteidzot par pussekundi (3:06,72).

Sestās vietas sacensībās meitenēm ieguva divas Olaines vieglatlētikas kluba pārstāves – Arina Loseva 80 metru barjerskrējienā (finālā 14,05 s, priekšsacīkstēs 13,91 s) un Evita Jauntirāne šķēpa mešanā (27,16 m). Septītajās vietās ierindojās Dārta Auziņa no Siguldas sporta skolas 300 metru skrējienā (45,83 s) un Rainers Geks no Ķekavas novada sporta skolas diska mešanā (21,10 m).

10. un 11. jūnijā Valmierā notiks tradicionālā Valsts prezidenta balvas izcīņa, bet 17. jūnijā Saldū – Latvijas jaunatnes čempionāts U-16 vecuma grupā.