30.05.2016 10:50

Salaspilī skrien pusmaratonu, Olainē – krosu

Salaspilī skrien pusmaratonu, Olainē – krosu Salaspils sporta nams, Olaines novada pašvaldība

Brīvdienās notikušo novada svētku laikā Pierīgā itin nozīmīga vieta pasākumu programmā bija sportiskām aktivitātēm. Salaspilī vairāk nekā 600 skrējēju piedalījās "Ezerkauliņu" pusmaratonā vairākās distancēs, bet Olainē gandrīz tāds pats skaits dalībnieku startēja krosa skrējienā "Olaines apļi".

Salaspilī 104 skrējēju konkurencē 21,1 km pusmaratona distancē par uzvarētāju kļuva rīdzinieks Jānis Višķers, kurš finišēja pēc stundas, septiņām minūtēm un 40 sekundēm un tuvāko konkurentu mārupieti Dmitriju Serjoginu apsteidza par astoņām sekundēm. Trešo vietu ieņēma Kristaps Bērziņš no Kuldīgas (1.12:08), bet labākais no salaspiliešiem izrādījās Didzis Malderis, kuram 20. vieta (1.29:38).

Nedaudz ātrākas par Salaspils labāko pusmaratonistu bija trīs izturīgākās dāmas – pirmo vietu ieguva Ilona Marhele no Alūksnes (1.22:45), aiz viņas cēsniece Lelde Neimande (1.27:59) un ikšķiliete Inga Zālīte (1.29:13). Vērtējot atsevišķās vecuma grupās, starp laureātiem iekļuva arī Zane Muceniece no Ikšķiles (1. vieta S20 grupā) un Valērijs Vaseņins no Garkalnes novada (2. vieta V50 grupā).

Ceturtdaļmaratonā jeb 10,5 km distancē par uzvarētājiem kļuva Artūrs Braučs no Rīgas (38:10) un Iveta Caune no Ogres (45:38), bet starp mājiniekiem Salaspils skrējējiem raitākais solis bija Herbertam Buceniekam (44:29 – 10. vieta) un Gunitai Šalei (47:48). Toties 5,27 km skrējienā, kurā startēja gandrīz 200 sportistu, pirmo vietu vīru konkurencē izcīnīja Aigars Feteris no Salaspils (18:02), bet starp dāmām ātrākā bija siguldiete Estere Vīksne (22:09).

Visbeidzot 0,7 km bērnu skrējienā lielākos panākumus guva rīdzinieki Kaspars Jubelis un Loreta Zālīte, kā arī salaspilieši Roberts Bleidels un Evelīna Zvaigzne.

Līdzīgi kā Salaspilī, arī krosa skriešanas sacensībās "Olaines apļi" apmēram trešā daļa dalībnieku bija bērnu skrējienu dalībnieki. Startējot vairāk nekā 200 jaunajiem censoņiem, ātrākie izrādījās olainieši Dinasijs Dobroshtana un Agate Zalpētere.

Garākajā 16 kilometru distancē uzvaru izcīnīja Māris Pakārklis no Rīgas, kurš distancē pavadīja stundu, vienu minūti un 45 sekundes. Izcīnot ceturto vietu, no olainiešiem labākais bija Ivars Jankavs (1.06:08), bet starp dāmām pirmo vietu ieguva Anastasija Vidončikova no Jelgavas (1.13:51).

10 km skrējienā labākos rezultātus uzrādīja Renārs Roze no Ogres novada (33:19) un carnikaviete Ināra Lūse (42:14), 5 km skrējienā – Mārtiņš Dīcis no Olaines (18:00) un Laura Kazāka no Ogres (21:30), bet 5 km nūjošanas distancē – Andris Spuņģis un Jolanta Brilte.