17.05.2016 12:26

Vieglatlēti atklāj vasaras sezonu

Vieglatlēti atklāj vasaras sezonu arhīvs

Maija vidū pirmās vasaras sezonas sacensībās aizvadījuši vieglatlēti – Lietuvas pilsētā Alitā ar vairāku Pierīgas sportistu piedalīšanos notika Baltijas valstu mačsacīkstes mešanu disciplīnās, bet tepat Rīgā aizvadītas galvaspilsētas atklātās jauniešu meistarsacīkstes.

Baltijas metēju sacensības notika četrās disciplīnās un četrās vecuma grupās dāmām un vīriem. Vesera mešanā pieaugušajiem pirmo vietu izcīnīja pieredzējušais Igors Sokolovs no Salaspils – veiksmīgākajā pēdējā mēģinājumā viņš rīku raidīja 69,24 metru tālu un otrās vietas ieguvēju lietuvieti Jukneviču apsteidz par deviņiem metriem.

Dāmu sacensībās vesera mešanā salaspiliete Karina Orlova ar 52,23 metrus tālu raidījumu ierindojās otrajā vietā aiz igaunietes Anisimovas (59,15).

Divas uzvaras guva Latvijas šķēpa metēji junioru konkurencē. U-23 vecuma grupā siguldietis Ričards Griezītis rīku raidīja 61,01 metru tālu, bet U-20 grupā labākais izrādījās ikšķilietis Patriks Gailums – 66,63 metri.

Komandu kopvērtējumā Latvijas izlase palika pēdējā trešajā vietā, pavisam nedaudz atpaliekot no lietuviešiem. Uzvaru sesto gadu pēc kārtas izcīnīja Igaunijas vieglatlēti. Jaunākajā U-18 vecuma grupā Latvijas komanda savāca lielāko punktu summu, bet trijās pārējās palika trešajā vietā, liecina Latvijas Vieglatlētikas savienības informācija.

Rīgas atklātajās jaunatnes meistarsacīkstēs divas trešās vietas izcīnīja Siguldas sporta skolas audzēknis Kristaps Bruners. 1500 metru skrējienā viņš tikai pussekundi zaudēja uzvarētājam Emīlam Stiprajam no Madonas (4:23,32), bet 800 metru distancē no pirmās vietas ieguvēja Alfrēda Apiņa atpalika par 1,04 sekundēm (2:02,30).

Abās distancēs startēja arī siguldietis Pauls Daugulis – viņam attiecīgi divpadsmitā (4:48,98) un septītā (2:07,33) vieta.

Tuvāko nedēļu laikā vieglatlētikas sacensību sezona turpināsies ar Latvijas studentu universiādi (20. maijā), Baltijas valstu maču daudzcīņās (22. maijā), LVS kausa trešo posmu Jelgavā (25. maijā), "Liepājas kausiem" (28. maijā) un starptautiskajām sacensībām "Rīgas kausi 2016" (31. maijā).