14.05.2016 14:36

Stopiņu handbolistes izcīnījušas Latvijas čempionāta zeltu

Stopiņu handbolistes izcīnījušas Latvijas čempionāta zeltu ekrānšāviņš no sportacentrs.com

Pēc viena gada pārtraukuma Latvijas čempionāta zelta medaļas izcīnījušas Stopiņu novada handbola komandas (NHK) spēlētājas. Sestdien Ulbrokas sporta kompleksā finālsērijas izšķirošajā spēlē laukuma saimnieces pārliecinoši ar 33:16 pieveica Ludzas klubu "Latgols" un uzvarēja sērijā 2:1.

Kā zināms, šāgada finālā tikās divu pēdējo gadu Latvijas čempiones. Stopiņu NHK handbolistes, kuras iepriekšējo turnīru bija aizvadījušas krietni vājinātā sastāvā, pārliecinoši uzvarēja šīs sezonas pamatturnīrā, bet ludzānietes centās nosargāt pirms gada izcīnīto čempioņu titulu. Pirmajās divās spēlēs uzvaras bija svinējušas viešņas – 27:26 Ulbrokā (vienīgais Stopiņu komandas zaudējums sezonā) un 24:17 Ludzā.

"Zelta spēles" starta drudzi šķietami ātrāk pārvarēja Ludzas komanda (2:0), taču mājinieces rezultātu ātri izlīdzināja un, lielā mērā pateicoties agresīvai spēlei aizsardzībai un vārtsardzes Baibas Baumanes sekmīgajam sniegumam, strauji audzēja pārsvaru – 8:4, 12:6 un 16:9 pēc pirmā puslaika.

Otro puslaika sākumā ar trim precīziem metieniem viešņas starpību samazināja līdz pieciem vārtiem, taču nekavējoties sekoja Stopiņu komandas atbilde, un vēl līdz puslaika vidum starpība sasniedza desmit vārtus – 22:12 mājinieču labā. Ludzas handbolistes tobrīd jau šķita zaudējušas cerības atspēlēties, laukuma saimnieces turpināja realizēt daudzus ātros pretuzbrukumus, un pēdējās desmit minūtes spēlē jau kļuva pār formalitāti. Beigās graujoša Stopiņu NHK uzvara ar 17 vārtu pārsvaru.

Gintas Ozoliņas un Jāņa Valeiko trenētās Latvijas čempionvienības labā sezonas pēdējā spēlē Elza Seržante iemeta deviņus vārtus, Lana Nikolajeva – septiņus, Elita Ekkerte – sešus, Daina Sergejeva – piecus, Ivita Asare – četrus un Anna Ozoliņa – divus.

Stopiņu novada handbola komandas izcīnītais tituls uzskatāms par Pierīgas klubu lielāko panākumu aizvadītajā sporta spēļu sezonā Latvijā.