05.05.2016 15:50

Mārupes basketbolisti zaudē finālsērijas izšķirošo spēli un sezonu beidz ar sudrabu ekrānšāviņš no sportacentrs.com

Mārupes sporta centra komanda trešdien neizmantoja arī trešo iespēju ar uzvaru un čempionu titulu noslēgt Latvijas Basketbola līgas otrās divīzijas finālsēriju. Izšķirošajā piektajā cīņā mārupieši viesos ar 62:78 zaudēja basketbola klubam "Saldus" un piekāpās sērijā līdz trim uzvarām 2:3.

Kā zināms, mārupieši uzvarēja pirmajās divās spēlēs (79:62 un 72:60), bet zaudēja nākamajās divās (58:82 un 69:76), un LBL2 čempionu titula ieguvēju noteikšanai svētku dienas vakarā bija nepieciešama izšķirošā piektā cīņa.

Mārupes basketbolisti iesāka veiksmīgāk (10:6), taču turpinājumā krietni precīzāki uzbrukumos bija laukuma saimnieki, kuri vēl pirmajā ceturtdaļā panāca desmit punktu pārsvaru (25:15). Otrajā ceturtdaļā Saldus komanda veica izrāvienu 10:0 un starpību pieaudzēja līdz 15 punktiem (40:25). Pašā galotnē mārupiešiem piecus punktus gan izdevās atspēlēt.

Pēc pārtraukuma galvenie notikumi risinājās otrā puslaika vidū. Trešās ceturtdaļas izskaņā viesiem izdevās starpību sadeldēt līdz minimumam (54:55). Taču pēdējā posma sākumā Saldus basketbolisti atbildēja ar 12:2 spurtu, atjaunoja 67:56 vadību un pamatlaika izskaņā reālas iespējas atspēlēties sāncenšiem nedeva – 78:62, un LBL2 čempionu tituls tiek BK "Saldus" spēlētājiem.

Matīsa Rožlapas trenēto LBL otrās divīzijas vicečempionu mārupiešu labā sezonas pēdējā spēlē pa 16 punktiem guva Roberts Pāže un Mārtiņš Motivāns, bet Artūra Kramiņa kontā 13 punkti.

Pagājušajā sezonā Mārupes sporta centra komanda zaudēja LBL2 sērijā par trešo vietu un finišēja ceturtajā pozīcijā.