27.04.2016 10:53

Noskaidrotas šī mācību gada sportiskākās Pierīgas skolas

Babītes vidusskolas audzēkņi Kamilla  Vanadziņa, Laura  Tomele, Justīne  Ruģele, Alekss  Pugejs, Matīss  Otisons un Emīls  Gudrīts uzvarēja Pierīgas skolēnu sporta spēļu krosa stafešu sacensībās C vecuma grupā. Spēļu kopvērtējumā Babītes skolēniem otrā vieta aiz ādažniekiem. Babītes vidusskolas audzēkņi Kamilla Vanadziņa, Laura Tomele, Justīne Ruģele, Alekss Pugejs, Matīss Otisons un Emīls Gudrīts uzvarēja Pierīgas skolēnu sporta spēļu krosa stafešu sacensībās C vecuma grupā. Spēļu kopvērtējumā Babītes skolēniem otrā vieta aiz ādažniekiem. Pierīgas izglītības, kultūras un sporta pārvalde

Ar krosa stafešu sacensībām Babītē noslēgušās Pierīgas novadu 2015./2016. mācību gada skolēnu sporta spēles. Sezonas kopvērtējumā ar pavisam niecīgu pārsvaru pār tuvākajiem sekotājiem pirmās vietas vidusskolu un pamatskolu grupās izcīnīja attiecīgi Ādažu vidusskola un Jaunmārupes pamatskola.

Mācību gada pēdējās sacensībās krosa stafešu skrējienos četrās vecuma grupās, spītējot nepatīkamajiem laika apstākļiem, Babītē startēja 15 Pierīgas mācību iestāžu komandas. Katru pārstāvēja pa trim puišiem un meitenēm, kuri veica 500 metru distanci.

Vislabāk veicās mājiniekiem Babītes vidusskolas audzēkņiem. Viņi uzvarēja abās jaunākajās D un C vecuma grupās (2004. g.dz.un jaunāki un 2002./03. g.dz.), ieguva otro vietu B grupā (2000./01. g.dz.) un tikai vidusskolu A grupā (1996./99. g.dz.) palika ārpus labāko sešnieka.

Visās četrās vecuma grupās vietas labāko četriniekā ieguva Mārupes vidusskolas komandas – pirmā vieta A grupā, otrā D grupā, trešā B grupā un ceturtā C grupā.

Savukārt Krimuldas vidusskolas skolēni izcīnīja uzvaru B grupas sacensībās un ierindojās trešajās vietās A un D grupās.

Pa vienai godalgotai vietai arī Baldones vidusskolai (otrā vieta A grupā), Ādažu vidusskolai (otrā vieta C grupā) un Berģu Mūzikas un mākslas pamatskolai (trešā vieta C grupā).

Vēl sacensībās bija pārstāvēta Ulbrokas vidusskola (trīs piektās vietas), Carnikavas pamatskola, Mārupes pamatskola, Ropažu vidusskola, Mālpils novada vidusskola, Sējas pamatskola, Jaunmārupes pamatskola, Saulkrastu vidusskola un Zaķumuižas pamatskola.

Šī mācību gada laikā Pierīgas novadu skolēnu sporta spēlēs aizvadītas vairāk nekā 20 sacensības dažādos sporta veidos un disciplīnās četrās vecuma grupās, kurās piedalījās 24 mācību iestāžu audzēkņi. Atbilstoši nolikumam, kopvērtējumā vidusskolu grupā tika ņemti vērā katras skolas astoņi labākie rezultāti (trīs ar vieglatlētiku saistītās sacensības, divi sporta spēļu turnīri un trīs citi no abiem šiem sacensību blokiem), bet pamatskolu grupā – septiņi (2+2+3).

Saskaitot punktus, izrādījās, ka vidusskolu grupā šajā mācību gadā labākos rezultātu uzrādījuši Ādažu vidusskolas audzēkņi (188 p.), kuri bija ieguvuši godalgotas vietas gan peldēšanas un vieglatlētikas daudzcīņas, gan basketbola un volejbola, gan tautas bumbas un olimpisko stafešu sacensībās, liecina Pierīgas izglītības, kultūras un sporta pārvaldes informācija.

Tikai četrus punktus mazāk nopelnīja Babītes vidusskola, bet trešajā vietā ar 182 punktiem ierindojās Mārupes vidusskola. Sīvā cīņā labāko sešniekā vēl iekļuva Ulbrokas vidusskola (176), Krimuldas vidusskola (173) un Ropažu vidusskola, kas savāca vienādu punktu skaitu (pa 148) ar Vangažu vidusskolu.

Vēl saspringtāka situācija kopvērtējumā izvērtās pamatskolu grupā. Uzvarētāji Jaunmārupes pamatskolas audzēkņi tikai par vienu punktu (146 pret 145) pārspēja Berģu Mūzikas un mākslas pamatskolu. Trešajā vietā Carnikavas pamatskola (128), tālāk Mārupes pamatskola (114), Sējas pamatskola (104) un Inčukalna pamatskola (91 p.).