18.04.2016 21:24

Mārupes basketbolisti uzvar pusfināla izšķirošo spēli, cīnīsies LBL2 finālā

Mārupes basketbolisti uzvar pusfināla izšķirošo spēli, cīnīsies LBL2 finālā Mārupes sporta centrs

Latvijas Basketbola līgas otrās divīzijas pusfināla sērijas izšķirošajā trešajā spēlē pirmdien Hanzas vidusskolas sporta zālē Mārupes sporta centra komanda ar 80:66 uzvarēja Rīgas Stradiņa universitātes basketbolistus, vinnēja sēriju 2:1 un cīnīsies par LBL2 čempionu titulu.

Pirmajā puslaikā laukumā bija diezgan daudz strauju pavērsienu. Mārupes basketbolisti labāk iejutās spēlē (8:2), taču RSU studenti nekavējoties atbildēja ar 9:0 izrāvienu, pārņēma vadību un nosargāja to līdz pat pirmā puslaika beigām. Otrajā ceturtdaļā viņu pārsvars vienubrīd sasniedza 13 punktus (21:34), tomēr puslaika pēdējās minūtēs mārupieši to sadeldēja līdz 34:38.

Pirms pārtraukuma sākto ofensīvu viesi turpināja trešajā ceturtdaļā un pēc 10:0 spurta izvirzījās vadībā 47:43. Kādu brīdi mārupiešu pārsvars nepārsniedza divu precīzu metienu tiesu, taču ceturtās ceturtdaļas vidū iemeta septiņus punktus pēc kārtas un panāca izšķirošo 66:54 pārsvaru.

Jāatzīmē, ka pēdējās divarpus minūtēs Mārupes basketbolisti realizēja 11 no 12 soda metieniem (visā spēlē 31/37), kas galotnē palīdzēja nosargāt uzvaru 80:66. Lielāko ieguldījumu uzvaras kaldināšanā deva Roberts Pāže (23 punkti), Jānis Ramšs (17), Mārtiņš Motivāns (16) un Nauris Metnieks (12).

Kā zināms, pusfināla pirmajā spēlē mārupieši piedzīvoja sāpīgu zaudējumu 63:66, bet atbildes mačā savā laukumā revanšējās 73:66. LBL2 finālsērijā, kas ritēs līdz trim uzvarām, viņu pretinieki būs basketbols klubs "Saldus", kas otrā pusfināla sērijā divreiz ar dažu punktu pārsvaru uzvarēja olimpiskā centra "Limbaži" vienību. Jau zināms, ka fināla pirmā spēle notiks 20. aprīlī Saldū.