16.04.2016 15:36

Stopiņu handbolistes iekļūst finālā un garantē vismaz sudrabu

Stopiņu handbolistes iekļūst finālā un garantē vismaz sudrabu Jānis Slišāns, LHF

Par Latvijas dāmu handbola čempionāta pirmajām finālistēm kļuvušas Stopiņu novada handbola komandas (NHK) spēlētājas. Pusfināla otrajā spēlē sestdien viņas otrreiz pārspēja Jēkabpils sporta skolas vienību un uzvarēja sērijā 2:0.

Pirmajā mačā Ulbrokā laukuma saimnieces izcīnīja grūtu uzvaru 29:28, un arī atbildes spēles sākums Jēkabpilī vieglu pastaigu nesolīja. Pirmā puslaika vidū Stopiņu handbolistes gan veica strauju izrāvienu 8:2 un izvirzījās vadībā 15:9, taču otro puslaiku daudz apņēmīgāk iesāka laukuma saimnieces un samazināja starpību līdz minimumam – 18:17.

Tad gan viešņas guva sešus vārtus pēc kārtas un turpinājumā vadības grožus vairs neizlaida – 34:24. Uzvarētājām pa septiņiem vārtiem guva Elita Ekkerte un Ivita Asare, pa sešiem – Elza Seržante un Daina Sergejeva.

Finālā Stopiņu NHK tiksies ar otrā pusfināla "REIR Dobele" – Ludzas "Latgols" uzvarētājām. Šajā sērijā uzvarētāju noteikšanai būs nepieciešama izšķirošā trešā spēle.

Latvijas pirmās līgas turnīrā vīriem sāpīgu zaudējumu sestdien Ulbrokā piedzīvoja Stopiņu NHK handbolisti. Visa cīņa pret "Dobele/Tērvete" ritēja punkts punktā, taču pēdējo vārdu teica viesi, kuri 38 sekundes līdz beigām guva izšķirošos vārtus – 24:25. Mārtiņš Savickis mājiniekiem iemeta astoņus, Artūrs Koponāns un Mareks Šakola – pa sešiem vārtiem.

Pēc šīs neveiksmes Stopiņu NHK handbolisti turnīra tabulā noslīdējuši uz ceturto vietu (8 punkti 9 spēlēs), taču pirms pēdējās kārtas saglabā izredzes pacīnīties par trešo vietu.

Savukārt Ulbrokas sporta kluba komanda vairs nevar pakāpties augstāk par sesto vietu, toties sestdien pārtrauca astoņu zaudējumu sēriju, sīvā cīņā pārspējot kluba "Jūrmalas sports" otro komandu – 34:32. Septiņus vārtus guva Mareks Koroļkovs, pa sešiem – Ralfs Ozoliņš un Jevgeņijs Abramovs.