11.04.2016 21:40

Mārupes basketbolisti nenosargā 15 punktu pārsvaru un zaudē pusfināla pirmajā spēlē

Latvijas Basketbola līgas otrās divīzijas pusfināla sērijas pirmajā spēlē Mārupes sporta centra komanda otrajā puslaikā nenosargāja 15 punktu pārsvaru un piedzīvoja zaudējumu mačā pret Rīgas Stradiņa universitātes basketbolistiem. Otrā spēle sērijā līdz divām uzvarām paredzēta 14. aprīlī Tīrainē.

Mārupieši pirmo maču izbraukumā slikti sāka un slikti beidza. Pirmajā ceturtdaļā viņi nonāca zaudētājos ar sešu punktu starpību, taču puslaika vidū guva 10 punktus pēc kārtas un izvirzījās vadībā. Vēl līdz lielajam pārtraukumam viesi panāca deviņu punktu pārsvaru (34:25), bet otro puslaiku sāka ar vēl septiņiem punktiem pēc kārtas un panāca 41:26 sava labā.

Trešās ceturtdaļas lielāko daļu starpība turējās 10–13 punktu robežās, taču otrā puslaika vidū RSU studentiem izdevās strauja pakaļdzīšanās, un septiņas minūtes līdz pamatlaika beigām viņi atguva vadību (57:56). Atlikušajā laikā būtiski pavērsieni laukumā vairs nenotika, un RSU komanda galotnē nosargāja dažu punktu pārsvaru. Mārupieši sēriju sāka ar zaudējumu 63:66. Viesu labā Roberts Pāže guva 19 un Jānis Ramšs 17 punktus.

Cīņa par vietu LBL2 turnīra finālā turpināsies ceturtdien plkst. 20 Tīraines sporta kompleksā, kur notiks otrā spēle. Ja Mārupes komandai izdosies uzvarēt, trešā izšķirošā spēle notiks 18. aprīlī RSU laukumā.

Jau ziņots, ka astotdaļfināla sērijā mārupieši pārspēja BJBS "Rīga"/DSN/"Sporta bode" vienību, bet ceturtdaļfinālā divreiz pieveica pamatturnīra uzvarētājus Vidzemes Augstskolas/"Valmiera Glass" basketbolistus.