05.04.2016 12:48

Vesera metēji Salaspilī sadalījuši ziemas čempionāta medaļas

Vesera metēji Salaspilī sadalījuši ziemas čempionāta medaļas Salaspils sporta skola

Salaspils stadionā aizvadīts Latvijas ziemas čempionāts vesera mešanā. Pieaugušo sacensībās vīriem joprojām pienācīgas konkurences nav abiem pēdējās desmitgades labākajiem atlētiem – Salaspils sporta skolas trenerim Igoram Sokolovam un Stopiņu novada sporta dzīves organiztoram Aināram Vaičulenam.

Sacensības vīriem izvērtās visai aizraujošas. Līdz pat priekšpēdējiem piektajiem mēģinājumiem līderpozīcijas saglabāja Ainārs Vaičulens, kurš vispirms veseri aizraidīja 69,28 metrus tālu, bet pēc tam rezultātu uzlaboja līdz 69,54 metriem. Pēdējos divos mēģinājumos Latvijas rekordists Igors Sokolovs tomēr pārsniedza 70 metru robežu – 70,94 un 70,50 metri – un izcīnīja kārtējo Latvijas čempiona titulu. A. Vaičulenam sudrabs.

Junioru (U-20) vecuma grupā ar otro vietu nācās samierināties I. Sokolova audzēknim, vairākkārtējam Latvijas jauniešu čempionam Eļčinam Gasanovam no Salaspils sporta skolas. Mājiniekam tika ieskaitīti tikai divi no sešiem mēģinājumiem, un ar 58,30 metrus tālu raidījumu viņš desmit centimetrus zaudēja valmierietim Dāvim Oliņam.

Toties U-16 vecuma grupā zēniem pārliecinošu uzvaru svinēja vēl viens Salaspils sporta skolas pārstāvis Makars Korotkovs, kurš 4 kg smago veseri raidīja 45,58 metrus tālu.

Sacensībās meitenēm (U-16) trešajā vietā ierindojās Sabīne Krūmiņa no Ķekavas sporta skolas (38,24 m), bet dāmu un junioru konkurencē ceturtajā vietā palika otra ķekaviete Marta Šaboviča (28,84 m).

Latvijas ziemas čempionāta godalgas nedēļas nogalē izspēlēja arī diska metēji. Murjāņu stadionā notikušajās sacensībās vīriem ceturtajā vietā ierindojās Sandis Linbergs no Ķekavas novada. Viņš veiksmīgākajā mēģinājumā sasniedza 42,45 metrus un uzvarētājam Oskaram Vaisjūnam zaudēja mazliet vairāk par desmit metriem.