31.03.2016 20:24

Mārupes basketbolisti sagādā pārsteigumu un viesos pieveic LBL2 līderus

Mārupes basketbolisti sagādā pārsteigumu un viesos pieveic LBL2 līderus Klāvs Vasiļevskis, BK "ViA"

Latvijas Basketbola līgas otrās divīzijas ceturtdaļfināla sēriju ar uzvaru izbraukumā pār šīs sezonas LBL2 līdervienību Vidzemes Augstskolu/"Valmiera Glass" ceturtdien sākuši Mārupes sporta centra basketbolisti. Sērija ritēs līdz divām uzvarām, otrais mačs paredzēts sestdien Mārupē.

Mačs Valmierā, kurā tikās pamatturnīra pirmā un astotā labākā komanda, sākās mazrezultatīvā cīņā. Mārupieši pirmajā puslaikā realizēja tikai katru trešo metienu, bet laukuma saimniekiem klājās vēl sliktāk. Pirmās ceturtdaļas otrajā pusē ar 11:2 izrāvienu viesi panāca 16:7 pārsvaru un lielāko starpību 28:14 sasniedza neilgi pirms lielā pārtraukuma.

Izšķirošie notikumi risinājās trešajā ceturtdaļā, ko Mārupes basketbolisti iesāka ar četriem precīziem trīspunktu metieniem pēc kārtas (trīs no tiem realizēja Artūrs Kramiņš), pārsvaru pieaudzēja līdz 40:20 un desmit minūšu laikā iemeta gandrīz tikpat daudz punktu, cik visā pirmajā puslaikā. Atlikušajā laikā valmierieši tuvāk par 13 punktiem netika, un Mārupes komanda svinēja visai pārliecinošu uzvaru 67:52.

Viesu rindās rezultatīvākie spēlētāji bija Jānis Ramšs (17 punkti), Artūrs Kramiņš (14) un Roberts Pāže (12 p.).

Sērijas otrā spēle notiks sestdien plkst. 17 Mārupes sporta kompleksā. Ja ViA/"Valmiera Glass" basketbolistiem izdosies revanšēties un būs nepieciešama izšķirošā trešā spēle, tā notiks 6. aprīlī Valmierā. Mārupieši uzvaras gadījumā iekļūs pusfinālā.

Kā zināms, LBL otrās divīzijas pamatturnīru Mārupes sporta centra komanda beidza astotajā vietā, bet astotdaļfināla sērijā divu spēļu summā ar četru punktu pārspēja BJBS "Rīga"/DSN/"Sporta bode" vienību.