01.03.2016 11:01

Sigulda pulcē pustūkstoti jauno džudistu

Sigulda pulcē pustūkstoti jauno džudistu arhīvs

Starptautiskajās jauniešu džudo sacensībās "Sigulda 2016" nedēļas nogalē piedalījās vairāk nekā 530 sportistu no 35 klubiem un komandām, kas pārstāvēja visas trīs Baltijas valstis. Godalgas sacensībās piecās vecuma grupās ieguva gan mājinieki siguldieši, gan Ādažu, Inčukalna novada un Ulbrokas jaunie džudisti.

Komandu kopvērtējumā otro vietu ieguva Ādažu bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) audzēkņi, kuri izcīnīja desmit pirmās, četras otrās un desmit trešās vietas. Vairāk medaļu (39) ieguva vienīgi Vsevoloda Zeļonija sporta skolas komanda, kas turnīrā gan bija pārstāvēta ar divreiz lielāku dalībnieku skaitu.

Ādažu komandas labā uzvaras izcīnīja Amina Usmanova, Marta Gapejeva, Fricis Štrauss (visi U-10 vecuma grupa), Lizete Jenerte (U-12), Sofija Koļesņičenko, Klāvs Gailītis (abi U-14), Elīza Jevstigņejeva, Vineta Alksne, Andrejs Rižovs (visi U-16) un Daira Krope (U-18).

Otrās vietas ieguva Beatrise Briede (U-10), Artūrs Dauksts (U-12), Raimonds Taube un Mareks Markans (abi U-18), trešās – Riana Iļjašenko, Ernests Brigmanis, Aleksejs Kulakovs (visi U-10), Jānis Deniņš (U-12), Jānis Edgars Štrauss (U-14), Andra Nika, Gatis Leļevs (abi U-16), Dārta Smildziņa un Uldis Nartišs (abi U-18).

Mājinieki siguldieši šajās sacensībās izcīnīja sešas godalgotās vietas. Par uzvarētājiem savās vecuma grupās un svara kategorijās kļuva Daniela Petrova (U-12) un Aleksandrs Dročņevs (U-16), bet trešās vietas ieguva Bruno Gailāns, Oskars Ruika, Oskars Seņkans (visi U-12) un Renārs Hans (U-18).

Četras medaļas no Siguldas aizceļoja uz Inčukalna novada Gauju – par turnīra uzvarētājiem kļuva Ilze Aleksejeva un Alekss Vancans (abi U-10), bet Kristaps Gucaļuks (U-10) un Vlada Socka (U-14) ierindojās otrajās vietās. Savukārt Ulbrokas sporta kluba džudistu kontā divas godalgas – otro vietu izcīnīja Diāna Ivanova (U-18) un trešo Augusts Šablovskis (U-16).

Vienlaikus divi Ādažu BJSS audzēkņi brīvdienās piedalījās Igaunijas atklātajā čempionātā U-21 vecuma grupā, kurā startēja septiņu valstu pārstāvji. Serafima Nazarova sacensībās svara kategorijā līdz 63 kilogramiem četru dalībnieču konkurencē ierindojās trešajā vietā, bet Uldis Nartišs ieņēma piekto vietu svara kategorijā līdz 60 kilogramiem, kurā piedalījās deviņi džudisti.