22.02.2016 15:28

Siguldas vieglatlēti no Kuldīgas pārved Latvijas jaunatnes čempionāta medaļas

Divas dienas Kuldīgas vieglatlētikas manēžā sacentās Latvijas vieglatlētu jaunā paaudze – par Latvijas čempionu tituliem telpās sacentās juniori (U-20 vecuma grupa) un jaunieši (U-18). Sacensības notika 11 individuālajās disciplīnās, kā arī 4x200 m stafetes skrējienā. Pie medaļām tika arī trīs Siguldas sporta skolas audzēkņi.

Divas godalgas sacensībās U-18 grupā (1999./2000. g.dz.) jauniešiem ieguva Pauls Daugulis. Viņš finišēja pirmais 600 metru skrējienā pēc minūtes un 25,37 sekundēm, kā arī ieguva sudraba medaļu 1000 metru distancē (2:41,38), nepilnas trīs sekundes piekāpjoties liepājniekam Edvīnam Vildem, liecina Latvijas Vieglatlētikas savienības informācija.

Latvijas čempiona titulu 1000 metru skrējienā U-20 grupā (1997./98. g.dz.) izcīnīja siguldietis Edgars Daugulis (2:33,51). Viņam arī ceturtā vieta 600 metru distancē (1:22,02). U-18 grupā divās distancēs startēja arī Kristaps Bruners, un gan 1000 metros (2:47,60), gan 3000 metros (10:01,15) viņš ieņēma piekto vietu.

Sacensībās junioriem labāko desmitniekos iekļuva vēl vairāki Pierīgas jaunie vieglatlēti. Saulkrastietis Uldis Upītis, pārstāvot Ādažu bērnu un jaunatnes sporta skolu, ierindojās ceturtajā vietā 3000 metru skrējienā (9:43,76), Aldis Graudiņš no Olaines vieglatlētikas kluba iekļuva 60 metru sprinta finālā un finišēja piektais (7,25 s), Māris Birziņš no Salaspils sporta skolas ieņēma sesto vietu augstlēkšanā (1,85 m), bet Nauris Juris Deksnis no Siguldas uzrādīja desmito rezultātu 300 metru skrējienā (38,40 s).

Siguldas sporta skolai viena medaļa arī sacensībās jaunietēm. U-18 grupā 2000 metru distancē otro vietu izcīnīja Magda Cigle (7:20,39), kura uzvarētājai Annai Marijai Petrakovai finišā zaudēja nepilnas septiņas sekundes.

Savukārt U-20 grupā Kuldīgā izcēlās Ķekavas novada sporta skolas absolvente Sindija Bukša, kura, pārstāvot BJC IK "Auseklis" komandu, ne tikai izcīnīja dubultuzvaru 60 metru (7,67 s) un 300 metru (39,98 s) skrējienos, bet garākajā distancē arī sasniedza visu sacensību augstvērtīgāko rezultātu starp jaunietēm.

Nākamās sacensības Latvijas vieglatlētiem paredzētas 26. un 27. februārī Minskā, kur notiks Baltijas valstu, Baltkrievijas, Ukrainas un Turcijas U-20 izlašu mačsacīkstes. Savukārt Kuldīgā 27. un 28. februārī risināsies Latvijas čempionāts telpās.