17.02.2016 21:18

Mārupes un Saulkrastu basketbolistiem zaudējumu sērijas sasniedz trīs spēles

Mārupes un Saulkrastu basketbolistiem zaudējumu sērijas sasniedz trīs spēles Mārupes sporta centrs

Grūtāko periodu šajā sezonā, šķiet, patlaban piedzīvo Latvijas Basketbola līgas zemāko divīziju desmit labāko komandu turnīros spēlējošās Pierīgas komandas. Gan Mārupes sporta centra komanda LBL otrajā divīzijā, gan Saulkrastu klubs trešajā divīzijā trešdien piedzīvoja trešos zaudējumus pēc kārtas.

Mārupieši viesojās pie biznesa augstskolas "Turība" komandas. Jau pats spēles sākums viņiem nesolīja neko labu – 3:16, bet otrās ceturtdaļas sākumā starpība sasniedza 20 punktus (11:31).

Līdz pārtraukumam Mārupes basketbolistiem mājinieku pārsvaru gan izdevās sadeldēt uz pusi, un vēl pirms pēdējās ceturtdaļas situācija viņiem nebija gluži bezcerīga (48:56). Tomēr mača pēdējo posmu studenti nospēlēja daudz pārliecinošāk un svinēja uzvaru 82:68.

Viesu labā 13 punktus guva Jānis Ramšs un 11 punktus – Toms Straudovskis. LBL2 turnīra tabulā mārupieši, kuri, sākoties otrajam posmam dalīja pirmo vietu, šobrīd noslīdējuši jau līdz sestajai vietai – sešas uzvaras un seši zaudējumi. Līderiem BA "Turība" basketbolistiem gan ir tikai divas uzvaras vairāk un viena spēle rezervē.

Gluži bezcerīgu zaudējumu trešdien izbraukumā pret Vidzemes Augstskolas/"Valmiera Glass" vienību trešdien piedzīvoja Saulkrastu basketbolisti. Pirmajā puslaikā viņi spēja realizēt tikai piecus metienus no 39 un guva tikai 11 punktus, turpretī mājinieki – 47...

Otrā puslaika pirmajās piecās minūtēs saulkrastieši iemeta tikpat daudz, cik visā pirmajā puslaikā, taču kaut ko vērst uz labu jau bija par vēlu – otrā sagrāve pēc kārtas 37:82 (pagājušās nedēļas beigās Daugavpilī bija "mīnus 30").

Neviens no viesiem nesasniedza 10 gūtu punktu robežu, deviņus guva Edgars Brumermanis. Saulkrastieši, līdzīgi kā mārupieši, tabulā LBL3 turnīrā par 1.–10. vietu ar sešām uzvarām ieņem sesto vietu, tiesa, piedzīvojuši septiņas neveiksmes.

Jāatgādina, ka izslēgšanas turnīram kvalificēsies pirmo septiņu vietu ieguvēji, astotās vietas īpašnieki par tiesībām piedalīties "play off" aizvadīs divas pārspēles ar otrās grupas (11.–18. vieta) uzvarētājiem, bet devītās un desmitās vietas ieguvējiem sezona būs beigusies.