08.02.2016 14:37

Vieglatlētikas ziemas sezonu turpina pieaugušie un jaunieši

Ar Pierīgas novadu vieglatlētu piedalīšanos nedēļas nogalē aizvadītas kārtējās ziemas sezonas sacensības telpās. Pieaugušie cīnījās par Rīgas čempionāta medaļām, bet U-14 vecuma grupas jaunieši – par Latvijas čempionāta godalgām.

Sporta manēžā notikušajā Rīgas čempionātā dubultuzvaru sprinta distancēs izcīnīja Ķekavas novada sporta skolas absolvente, kluba "Auseklis" pārstāve Sindija Bukša. 60 metru skrējiena finālā viņa finišēja pēc 7,68 sekundēm, bet 200 metros uzrādīja laiku 25,82 sekundes.

Dāmu sacensībās vēl Gunita Šale no Salaspils sporta skolas 800 metru distancē izcīnīja trešo vietu (2:26,73), bet ādažniece Jekaterina Kulago bija trešā 1500 metru skrējienā (5:02,72).

Vīru sacensībās divas godalgotās vietas ieguva Māris Grēniņš no Babītes novada. Trīssoļlēkšanā viņš ar 14,45 metrus tālu mēģinājumu ierindojās otrajā vietā aiz visa Rīgas čempionāta augstvērtīgākā rezultāta īpašnieka Elvija Misāna (16,37 m), bet 60 metru barjerskrējienā finišēja trešais pēc 8,58 sekundēm.

800 metru skrējienā otro vietu izcīnīja sporta skolas "Arkādija" pārstāvis mārupietis Dmitrijs Serjogins (1:58,46), bet 1500 metros trešais bija Edgars Daugulis no Siguldas sporta skolas (4:11,65), kurš 800 metros ieņēma ceturto vietu (2:01,57). Savukārt lodes grūšanā junioru konkurencē labāko piecniekā iekļuva šķēpa metēji ikšķilietis Patriks Gailums (14,43 m – 2. vieta) un siguldietis Ričards Griezītis (10,62 m – 5. vieta), kā arī Kristaps Geks no Ķekavas novada sporta skolas (12,37 m – 4. vieta).

Latvijas čempionātam U-14 vecuma grupā iepriekš notikušajās reģionālajās sacensībās bija kvalificējušies jaunie vieglatlēti no Siguldas, Ķekavas un Salaspils sporta skolām, kā arī Olaines sporta centra. No Pierīgas jauniešiem lielākos panākumus guva salaspilietis Markuss Ozols, kurš izcīnīja čempiona titulu 1000 metru skrējienā (3:08,54). Labāko desmitnieku šajā distancē noslēdza Matīss Oto Filipovs no Siguldas (3:28,07), bet Arina Loseva no Olaines ieņēma desmito vietu 60 metru skrējienā meitenēm (8,88 s).

Jau šīs nedēļas nogalē Rīgā notiks Latvijas studentu ziemas atklātais čempionāts vieglatlētikā un Latvijas čempionāts U-16 vecuma grupā. Nedēļu vēlāk Kuldīgā paredzētas valsts meistarsacīkstes U-18 un U-20 grupās, bet februāra pēdējās dienās turpat Kuldīgā risināsies Latvijas čempionāts telpās. Martā sacensības turpināsies ar ziemas čempionātu vesera mešanā Salaspilī un diska mešanā Murjāņos, bet pasaules čempionāts telpās šogad notiks no 17. līdz 20. martam Portlendā (ASV).