08.02.2016 12:37

Siguldiešiem Latvijas badmintona čempionātā viens čempionu tituls un medaļu kolekcija

Laureāti Latvijas badmintona čempionāta vīru dubultspēļu turnīrā Laureāti Latvijas badmintona čempionāta vīru dubultspēļu turnīrā Siguldas badmintona klubs

Divas dienas Valkā vairāk nekā 100 Latvijas labāko badmintonistu aizvadīja valsts čempionātu vienspēlēs un dubultspēlēs. Visos piecos turnīros laurātu skaitā iekļuva Siguldas badmintona kluba pārstāvji, cīņā par medaļām iesaistījās arī badmintonistes no Ķekavas novada "RTU/LIPS/Baloži" komandas.

Vienīgo čempionu titulu siguldiešiem izdevās izcīnīt vīru dubultspēļu turnīrā. Kristaps Jānis Gulbis un Teodors Kerimovs pusfinālā spraigā cīņā ar 16:21, 21:17, 21:18 pārspēja Reini Kraukli no Rīgas Skolēnu pils (RSP) un vēl vienu Siguldas badmintona kluba pārstāvi Gunti Lavrinoviču, bet finālā ne mazāk sīvā cīņā uzvarēja siguldieti Kristapu Kalniņu un vienspēļu turnīra uzvarētāju rīdzinieku Niku Podosinoviku – 16:21, 21:17, 21:18.

Vīru vienspēļu turnīra pusfinālos zaudējumus piedzīvoja abi dubultspēļu čempioni, bet mačā par trešo vietu viņu starpā K.J. Gulbis ar 17:21, 21:12, 21:1 pieveica T. Kerimovu un kļuva par bronzas laureātu.

Trīs medaļas – un visas sudraba – Valkā izcīnīja Latvijas gada labākās junioru vecuma spēlētājas titulu ieguvusī Jekaterina Romanova, finālos allaž piekāpjoties Kristīnei Šeferei no RSP/RBS komandas.

Vienspēlēs viņa pusfinālā ar 21:14, 21:9 apspēlēja otro siguldieti Liānu Lenceviču, bet finālā zaudēja K. Šeferei 16:21, 21:12, 11:21. Spēlē par trešo vietu L. Lenceviča, kura savukārt tika atzīta par gada "Uzlecošo zvaigzni", ar 11:21, 21:16, 21:13 pārspēja Olgu Mihailovu no RTU/LIPS/Baloži" komandas.

Dāmu dubultspēļu turnīra izšķirošajā mačā L. Lenceviča un J. Romanova sīvā triju setu cīņā tomēr piekāpās Aijai Popei un Kristīnei Šeferei 16:21, 22:20, 20:22, bet Baložu duets Olga Mihailova un Diāna Stognija ierindojās ceturtajā vietā.

Visbeidzot jaukto dubultspēļu turnīrā, kas beidzās svētdien īsi pirms pusnakts, pirmo vietu izcīnīja N. Podosinoviks un K. Šefere, kuri finālā ar 24:22, 21:13 uzvarēja siguldiešus Gunti Lavrinoviču un Jekaterinu Romanovu. Spēlē par bronzas medaļām zaudējumu piedzīvoja Teodors Kerimovs un Liāna Lenceviča.

Jāpiezīmē, ka čempionāta laikā Valkā notika arī Latvijas Badmintona federācijas Gada balvas pasniegšanas ceremonija, kurā par Gada klubu tika atzīts Siguldas badmintons klubs.