07.02.2016 14:22

Ulbroka pret Stopiņiem cīnās handbola laukumā

Latvijas handbola pirmās līgas turnīrā par 1.-6. vietu pirmajā kārtā pirmo reizi šosezon savā starpā spēkiem mērojās novadnieki – Stopiņu novada handbola komanda (NHK) pret Ulbrokas sporta klubu (SK). Novada pirmais derbijs līdzjutējiem nelika vilties, tāpat kā Stopiņu NHK handbolistes, kas izcīnīja kārtējo uzvaru.

Līdz pat otrā puslaika vidum spēle Ulbrokas sporta kompleksā ritēja gluži līdzīgā cīņā, pārmaiņus vadībā izvirzoties te vienai, te otrai komandai. Izšķirošie notikumi risinājās septiņu minūšu laikā, kad Stopiņu NHK handbolisti guva sešus vārtus pēc kārtas un panāca izšķirošo pārsvaru 29:22. Beigu iznākums – 35:26.

Uzvarētājiem Artūrs Koponāns guva deviņus vārtus, pa četriem iemeta Ivars Čerņavskis, Mareks Šakola un Mārtiņš Savickis. Ulbrokas sporta kluba rindās rezultatīvākie bija Andris Lazda (8), Mareks Koroļkovs (7) un Artūrs Pauniņš (4.).

Jāatgādina, ka pirmajā posmā Stopiņu NHK handbolisti Austrumu apakšgrupas turnīrā izcīnīja pārliecinošu pirmo vietu, desmit spēlēs gūstot deviņas uzvaras. Bet Rietumu grupā Ulbrokas SK caur adatas aci iespraucās labāko trijniekā, kas ļāva turpināt cīņu par čempionu titulu.

Dāmu virslīgas līderes Stopiņu NHK handbolistes sezonu turpināja, svētdien viesojoties pie pašreizējās valsts čempionvienības Ludzas sporta kluba "Latgols". Cīņas gaitā ludzānietes atspēlēja četru vārtu deficītu un izlīdzināja rezultātu, taču otrajā puslaikā gandrīz 15 minūšu laikā stopiņietes nosargāja savus vārtus neskartus, pašas precīzi meta astoņas reizes pēc kārtas un izcīnīja uzvaru 25:17. Viešņām pa septiņiem vārtiem guva Lana Nikolajeva un Elita Ekkerte.

Neveiksmju sērijas turpinās Salaspils sporta skolas komandai, kas dienu iepriekš "Latgols" handbolistēm savā laukumā piekāpās ar 24:35. Pirmā puslaika otrajā puslaikā ludzānietes panāca 4–5 vārtu pārsvaru, taču spēles likteni izlēma pēc pārtraukuma, kad ar 11:1 izrāvienu nonāca 28:14 vadībā. Salaspilietēm Renāte Salmane guva astoņus un Dace Potapova septiņus vārtus.

Turnīra tabulā Stopiņu NHK handbolistes ar 12 uzvarām 14 spēlēs un 26 punktiem saglabā pārliecinošu pirmo vietu. Salaspilietēm joprojām ir seši punkti un priekšpēdējā piektā vieta.