27.01.2016 15:32

Siguldas jaunie dambretisti – starp labākajiem Latvijā

Liepupē aizvadītas Latvijas 69. Skolēnu sporta spēļu sacensības 64 lauciņu dambretē četrās vecuma grupās. Vairākos turnīros, kuros dalībnieku skaits pārsniedza simtu, atzīstamu sniegumu demonstrēja Siguldas sporta skolas audzēkņi.

Jaunākajā U-10 vecuma grupā meitenēm par uzvarētāju kļuva siguldiete Keita Eglīte. Desmit spēlēs viņa izcīnīja deviņas uzvaras, tajā skaitā par savu galveno konkurenti Evelīnu Otto no Ventspils, un kopvērtējumā savāca 18 punktus no 20 iespējamiem. Vienīgo zaudējumu novadniecei sagādāja Adriana Girgensone, kura ar 14 punktiem noslēgumā ieņēma piekto vietu 65 dalībnieču konkurencē.

U-13 vecuma grupā zēniem Renards Helfrehts ar 16 punktiem izcīnīja otro vietu, par diviem punktiem atpaliekot no Limbažu un Salacgrīvas sporta skolas audzēkņa Kristera Lapiņa. Labāko desmitniekā iekļuva vēl divi siguldieši – Rinalds Garkalns ieņēma piekto vietu un Kristians Lelis septīto vietu (abiem pa 12 punktiem). Šajā turnīrā piedalījās 61 jaunais dambretists.

Starp desmit labākajiem vēl izdevās iekļūt Siguldas sporta skolas pārstāvjiem Eduardam Nikāzim U-10 grupā (14 punkti un sestā vieta), kā arī Mārtiņam Zemlītim U-16 grupā (10 punkti un piektā vieta).

Komandu vērtējumā, katrā vecuma grupā summējot divu labāko zēnu un divu labāko meiteņu savāktos punktus, U-10 grupā Siguldas sporta skola ieguva otro vietu (60 p., par diviem vairāk bija Limbažu/Salacgrīvas bērniem), bet U-13 grupā – sesto vietu (43 p.).

Tuvāko mēnešu laikā paredzēti vēl vairāki jauniešu dambretes turnīri. Jau 6. februārī Siguldā notiks Latvijas U-10 individuālā čempionāta fināls 64 lauciņu dambretē. Tam sekos fināli U-13, U-16 un U-19 grupās un Latvijas komandu čempionāts. Līdzīgā kārtā martā un aprīlī tiks izspēlēti turnīri simtlauciņu dambretē.