06.01.2016 21:42

Saulkrastu basketbolistiem divu dienu laikā uzvara un zaudējums

Latvijas Basketbola līgas trešās divīzijas B apakšgrupas turnīrā divas spēles divu dienu laikā aizvadījusi Saulkrastu komanda. Savā laukumā saulkrastieši izcīnīja uzvaru, bet viesos cīņas galotnē piedzīvoja zaudējumu.

Otrdien Saulkrastos viesojās sporta kluba "Rūjiena" basketbolisti, kuri bija vadībā pirmā puslaika lielāko daļu. Lielākais viesu pārsvars bija astoņi punkti (28:20). Toties otro puslaiku saulkrastieši sāka ar astoņiem punktiem pēc kārtas, izvirzījās vadībā 44:39 un turpinājuma nosargāja 6–10 punktu pārsvaru (vienubrīd bija gan arī 78:63). Beigu rezultāts – 85:74.

Labākais mājinieku rindās bija Edgars Brumermanis, kurš guva 22 punktus, izcīnīja 10 atlēkušās bumbas un izdarīja sešas rezultatīvas piespēles. 19 punktus guva Jānis Lāčaunieks, 14 punktus – Toms Provejs.

Trešdien jau viesu statusā Saulkrastu basketbolisti tikās ar bērnu un jauniešu basketbola skolas "Rīga"/"Rīdzene-2" komandu. Pirmajā ceturtdaļā saulkrastieši panāca astoņu punktu pārsvaru (28:20), taču otro ceturtdaļu krietni veiksmīgāk aizvadīja rīdzinieki, pārtraukumā dodoties ar sešu punktu handikapu (42:36).

Otrajā puslaikā tikai uz īsu brīdi laukuma saimnieku pārsvars pārsniedza sešus punktus, un vēl minūti līdz pamatlaika beigām rezultāts bija neizšķirts 75:75. Taču tad vairākas kļūdas pašu izpildījumā un nevainojamā mājinieku precizitāte soda metienos laupīja viesiem cerības pagarināt uzvaru sēriju – 75:81.

Saulkrastu komandas sastāvā rezultatīvākais atkal bija Edgars Brumermanis (22 punkti), Reinis Birznieks pievienoja 16 un Toms Provejs 14 punktus. Jāpiezīmē arī, ka seši saulkrastiešu rezervisti kopā guva tikai piecus punktus.

LBL3 B grupas turnīra tabulā Jāņa Laksas trenētā komanda ar deviņām uzvarām 13 spēlēs ieņem trešo vietu aiz Bauskas BJSS (10-2) un "Dārznieks"/Cēsu sporta skolas (10-3) vienībām. Pirmajā posmā saulkrastiešiem atlicis aizvadīt vēl trīs mačus.

Piektdien Jaunā gada pirmās spēles izbraukumā aizvadīs abas pārējās LBL spēlējošās Pierīgas komandas – Mārupes sporta centra (LBL2) un Carnikavas (LBL3) basketbolisti.