22.12.2015 22:22

Carnikavas basketbolisti gadu noslēdz ar uzvaru, mārupieši – ar zaudējumu

Carnikavas basketbolisti gadu noslēdz ar uzvaru, mārupieši – ar zaudējumu Mārupes sporta centrs

Latvijas Basketola līgas turnīros šāgada pēdējās spēles aizvadījušas divas Pierīgas komandas. LBL otrajā divīzijā pirmo reizi šosezon Mārupes sporta centra vienība piedzīvojusi otro zaudējumu pēc kārtas, bet trešajā divīzijā Carnikavas basketbolisti sagādājuši grupas līderiem pirmo zaudējumu sezonā.

Mārupieši otrdien viesojās pie basketbola kluba "Jēkabpils" otrās komandas. Pirmā puslaika vidū mājiniekiem izdevās iespaidīgs 15:0 spurts un viņi panāca pirmo nozīmīgo pārsvaru (31:17). Kādu laiku starpība turējas 10–15 punktu robežas, bet vienubrīd jēkabpiliešu pārsvars sasniedza pat 23 punktus (65:42).

Mārupiešiem izdevās diezgan veiksmīga pakaļdzīšanās, un divas minutes līdz pamatlaika beigām bija vairs tikai "mīnus seši" (64:70), tomēr Jēkabpils komanda ofensīvu apstādināja un svinēja uzvaru 79:69. Mārupes sporta centra labā Roberts Pāže guva 19, Toms Straudovskis 15, Artūrs Kramiņš 13 un Mārtiņš Zemturis 12 punktus.

LBL2 B grupas turnīra tabulā mārupieši ar desmit uzvarām 13 spēlēs ieņem otro vietu aiz "VEF skolas" (11-3). Komandām pirmajā posmā atlicis aizvadīt pa 2–3 spēlēm.

Carnikavas basketbolisti savā laukumā uzņēma LBL3 A grupas līdervienību Vidzemes Augstskolu/"Valmiera Glass"-2 un izcīnīja visai pārliecinošu uzvaru 72:54. Tiesa, lielāko daļu pirmā puslaika vadībā bija viesi, divreiz panākot deviņu punktu pārsvaru (5:14, 17:26). Neilgi pirms pārtraukuma carnikavieši pārņēma vadību, drīz vien pārsniedza desmit punktu starpību (49:37), bet lielāko pārsvaru (plus 18) ieguva pēdējā minūtē. Valmieras basketbolistiem šī bija pirmā neveiksme pēc 14 uzvaru sērijas.

Otro spēli pēc kārtas 30 gūto punktu atzīmi sasniedza Jānis Ābols. Šoreiz viņa kontā 32 punkti (divpunktu metieni 13/18, soda metieni 6/8) plus sešas atlēkušās bumbas, trīs bloķēti metieni, trīs pārķertas piespēles un divas rezultatīvas piespēles. 16 punktus Carnikavas komandai pievienoja Rolands Dovgjallo.

LBL3 A grupas turnīra tabulā, rēķinot uzvarēto un zaudēto spēļu attiecību, carnikavieši ar astoņiem panākumiem 15 mačos ieņem piekto vietu. Līderi ar 14 uzvarām 15 spēlēs ir Vidzemes Augstskolas basketbolisti.

Visas trīs Latvijas Basketbola līgā spēlējošās Pierīgas komandas nākamās spēles aizvadīs jau pēc Jaunā gada. 8. janvārī Mārupes basketbolisti viesosies Limbažos, bet carnikavieši – Rugāju novadā. Bet vēl līdz tam divas spēles divu dienu laikā – 5. un 6. janvārī – pret sporta klubu "Rūjiena" mājās un BJBS "Rīga"/"Rīdzene"-2 paredzētas Saulkrastu komandai.