07.12.2015 11:38

Nozīmīgas uzvaras Stopiņu handbolistēm un Salaspils handbolistiem

Nozīmīgas uzvaras Stopiņu handbolistēm un Salaspils handbolistiem arhīvs

Līdz ar uzvaru par pašreizējām valsts čempionēm līderpozīcijas Latvijas dāmu handbola čempionātā atguvusi Stopiņu novada handbola komanda (NHK). Savukārt vīru pirmās līgas turnīrā pirmo uzvaru divu sezonu laikā izcīnījuši Salaspils/"Mērnieks ZM" handbolisti.

Stopiņu NHK handbolistes nedēļas nogalē savā laukumā uzņēma Ludzas sporta kluba "Latgols" komandu. Visas spēles gaitā būdamas vadībā, laukuma saimnieces otrā puslaika vidū sasniedza izšķirošo pārsvaru (25:16) un nosargāja uzvaru 26:20. Lana Nikolajeva mājiniecēm guva 10 vārtus, Elita Ekkerte astoņus un Ivita Asare piecus.

Zaudējumu nācās piedzīvot Salaspils sporta skolas komandai, kas cīņā ar Jēkabpils sporta skolas handbolistēm spēja atspēlēt sešu vārtu deficītu, un vēl 13 minūtes līdz beigām rezultāts bija neizšķirts 26:26. Taču tad piecu minūšu laikā jēkabpilietes panāca sešu vārtu pārsvaru (33:27) un nosargāja uzvaru 38:30. Salaspilietēm Renāte Salmane guva astoņus un Dace Potapova septiņus vārtus.

Virslīgas turnīra tabulā Stopiņu NHK ar 14 punktiem astoņās spēlēs par vienu punktu apsteidz sporta klubu "Latgols", kas turklāt aizvadījis divus mačus vairāk. Salaspils sporta skola ar sešiem punktiem deviņos mačos ir priekšpēdējā piektajā vietā.

Latvijas pirmās līgas vīru komandām pirmajā posmā atlicis aizvadīt pa vienai vai divām spēlēm. Brīvdienās teju vēsturisku uzvaru guva Salaspils/"Mērnieks ZM" handbolisti, kuri ar 33:25 uzvarēja MSĢ/Latvijas jaunatnes izlasi, pārtraucot 24 neuzvarēto spēļu sēriju pusotras sezonas garumā (23 zaudējumi, viens neizšķirts). Uzvarētājiem Niks Remess bumbu pretinieku vārtos ieraidīja 12 reizes, Nils Remess deviņas un Eduards Malahovs sešas reizes.

Salaspiliešiem šis panākums gan nepalīdzēs iekļūt turnīrā par 1.–6. vietu, uz kuru ceļazīmi jau nopelnījuši Stopiņu NHK handbolisti. Pēdējā spēlē viņi ar 31:20 pieveica Ogres novada sporta centra komandu un pagarināja uzvaru sēriju līdz deviņiem mačiem (Mārtiņam Savickim 10 gūti vārti, Renāram Čerņevskim septiņi).

Savukārt Ulbrokas sporta kluba handbolistiem par vienu no pirmajām trim pozīcijām grupā un vietu finālturnīrā vēl jāpacīnās. Spēlē pret ASK/LSPA-2 vienību vēl desmit minūtes līdz beigām viņi bija vadībā 28:24, taču beigās piedzīvoja sāpīgu zaudējumu 31:32 (Mareks Koroļkovs 8, Andris Lazda 7, Ralfs Ozoliņš 6). Rietumu grupas tabulā Ulbrokas SK vienībai ir 10 punkti astoņās spēlēs un ceturtā vieta tabulā aiz sāncenšiem, kas gan ir aizvadījuši vairāk spēļu.