07.11.2015 16:32

Latvijas Basketbola līgā spēles sekmīgi aizvadījušas Mārupes un Saulkrastu komandas Mārupes sporta centrs

Latvijas Basketbola līgas otrās divīzijas turnīrā divus panākumus divu dienu laikā guvusi Mārupes sporta centra komanda. Piekto uzvaru sezonas sešās spēlēs LBL trešajā divīzijā izcīnījuši Saulkrastu basketbolisti.

Sestdien mārupieši izbraukumā tikās ar Rīgas Tehniskās universitātes komandu. Pirmā puslaika vidū viesi ar 18:2 izrāvienu iekrāja solīdu 26:11 pārsvaru un, lai arī vēlāk pretinieki atbildēja ar 11:0 spurtu, atpūtā devās ar desmit punktu pārsvaru (41:31).

Pēc pārtraukuma Mārupes basketbolisti drīz vien sasniedza apmēram 20 punktu pārsvaru, ko nosargāja līdz spēles beigām – 76:60. Uzvarētājiem Jānis Ramšs, iesaistoties spēlē no rezerves, guva 21 punktu, Nauris Metnieks 16 un Toms Straudovskis 10 punktus.

Nepilnas 20 stundas vēlāk Mārupes basketbolisti atkal devās laukumā viesos pret "VEF skolas" audzēkņiem, un šoreiz uzvara viņiem nāca krietni grūtāk. Pirmajā puslaikā mārupieši vienubrīd nonāca zaudētājos pat ar 16 punktu starpību (17:33) un iedzinējos bija līdz pat 34. minūtei, kad beidzot panāca izlīdzinājumu 68:68.

Vēl divas minūtes līdz pamatlaika beigām viesiem bija "mīnus 4", taču galotni viņi nospēlēja aukstasinīgāk un svinēja ceturto uzvaru sezonas piecās spēlēs – 82:77. Rezultatīvākie Mārupes komandas sastāvā bija Mārtiņš Motivāns, kurš spēlei pielika punktu ar precīzu tālmetienu (20 punktu), Toms Straudovskis (16), Jānis Staķavs (12) un Roberts Pāže (11).

LBL3 turnīrā pie vēl viena panākuma tikuši Saulkrastu basketbolisti. Izbraukuma spēlē pret sporta kluba "Rūjiena" komandu viņi pirmajā puslaikā atspēlēja septiņu punktu deficītu, otrajā paši zaudēja septiņu punktu pārsvaru, bet pamatlaika izskaņā prata saglabāt dažu punktu starpību un svinēja uzvaru 74:71.

Saulkrastu komandas labā Toms Provejs guva 19, Edgars Brumermanis 16, Edgars Arnītis 15 un Roberts Bulāns 12 punktus. LBL3 B apakšgrupā saulkrastieši (5-1) ieņem otro vietu aiz Bauskas BJSS komandas (6-1), kuru gan savstarpējā spēlē bija uzvarējuši.

Pirmdien vakarā LBL3 turnīra A grupas spēli savā laukumā aizvadīs Carnikavas basketbolisti – viņu pretinieki būs olimpiskā centra "Limbaži" otrā komanda.