01.11.2015 12:02

Stopiņu peldētāji Pierīgā joprojām nepārspēti

Stopiņu peldētāji Pierīgā joprojām nepārspēti Pierīgas izglītības, kultūras un sporta pārvalde

Pierīgas novadu sporta spēļu peldēšanas sacensībās trešo gadu pēc kārtas labāko trijniekā iekļuvušas tās pašas trīs komandas. Ar maksimālo punktu summu kārtējo uzvaru izcīnīja Stopiņu novada komanda, bet Babītes peldētāji šoreiz uz trešo vietu nobīdīja mārupiešus.

Peldēšanas sacensības Babītes sporta kompleksa peldbaseinā bija priekšpēdējais šāgada Pierīgas novadu sporta spēļu posms. Sacensības individuāli norisinājās 50 metru brīvā stila distancē sešās vecuma grupās dāmām un kungiem – līdz 30, 40, 50, 60, 70 gadu vecumam un virs 70 gadiem.

Individuāli absolūti labākos rezultātus sasniedza Latvijas mēroga sacensībās panākumus guvušie Jānis Šaltāns no Mārupes (23,59 sekundes) un Patrīcija Ozola no Stopiņiem (28,19 s). Vīriem jaunākajā vecuma grupā aiz uzvarētāja ierindojās mārupietis Ģirts Feldbergs (24,08) un Arvis Aigars no Stopiņiem (24,22), bet dāmām otrā pirmajā grupā bija Oksana Lisjuka no Mārupes (28,75), bet trešo labāko rezultātu uzrādīja otrās grupas uzvarētāja stopiņiete Līga Libere (29,16).

Otrajā grupā vīriem labākais izrādījās ķekavietis Iļja Koļesņikovs, trešajā grupā uzvarēja Zane Treigute (Babīte) un Jānis Plotnieks (Stopiņi), ceturtajā – Ilze Aigare un Igors Bulkins (abi Stopiņi), piektajā – Laima Vanaga (Ropaži) un Viktors Liepnieks (Babīte) un sestajā – Ļubova Asejeva (Babīte) un Juris Reinhards (Stopiņi).

Sacensībās 4x50 metru kombinētajā stafetē katru komandu pārstāvēja divi vīri un divas dāmas. Dalībnieku kopējais vecums nedrīkstēja būt mazāks par 150 gadiem, bet dalījums peldēšanas stilos nebija noteikts. Arī šeit pirmās trīs vietas sadalīja Stopiņu novada komanda (J. Plotnieks, I. Voitone, A. Aigars un I. Aigare – 2:03,31), Babīte (2:16,53) un Mārupe (2:17,09).

Komandu vērtējumā tika ņemti vērā seši labākie individuālie rezultāti atsevišķās vecuma grupās plus stafetes rezultāti. Tā kā Stopiņu peldētāji bija guvuši gan sešas individuālās uzvaras, gan pirmo vietu stafetē, viņi sacensībās savāca maksimālo punktu summu 140 (20 punktu par katru uzvaru) un izcīnīja pirmo vietu. Otrajā vietā ar 132 punktiem ierindojās Babītes peldētāji, trešajā ar 124 punktiem mārupieši. Tālākās vietas ieņēma Ropaži (115), Krimulda (101), Ķekava (85) un Saulkrasti (65).

Pierīgas novadu 2015. gada sporta spēles noslēgsies 21. novembrī Mārupē, kur notiks zolītes turnīrs. Līdz tam kopvērtējumā vadošās pozīcijas ir Mārupes (261,5 p.), Babītes (248), Ropažu (233), Salaspils (191), Stopiņu (188), Baldones (178) un Mālpils (172) novadi. Tiesa, noslēguma punktu summā tiks iekļauti tikai katra novada 11 labākie rezultāti šāgada 18 sacensībās, kas var ieviest zināmas izmaiņas vietu sadalījumā.