19.10.2015 08:24

Rallijkrosa braucējs mārupietis Baumanis garantē Eiropas čempiona titulu

Autors  BNS
(1 balsojums)

Latvijas autosportists Jānis Baumanis svētdien Frančiakortas trasē Itālijā iekļūstot pēdējā posma pusfinālā, jau pirms tā pēc punktiem kļuva neaizsniedzams konkurentiem kopvērtējumā un garantēja Eiropas čempiona titulu ''Super 1600'' klasē, liecina organizatoru informācija.

Svētdien notikušajā ceturtajā kvalifikācijas braucienā Baumanis uzvarēja, iekļuva pusfinālā garantējot čempiona titulu, jo tam pietika ar līdz šim izcīnītajiem punktiem. Vēlāk savā pusfinālā Baumanis uzvarēja, tiekot finālā, taču tajā palika pēdējais, posmā ieņemot 6. vietu.

Pēc sestdien aizvadītajiem trim kvalifikācijas braucieniem Baumanis ieņēma 2.vietu posmā. Sportista pārstāvji vēstīja, ka "Renault Twingo" spēkratam brīvajos treniņbraucienos radās problēmas ar bremzēm, kas līdz kvalifikācijas sacīkstēm tika novērstas.

Tomēr kvalifikācijas pirmais brauciens Braumanim izvērtās neveiksmīgs, jo jau pirmajā pagriezienā autosportists iekļuva sadursmē ar diviem konkurentiem, tādējādi iegūta vien 17. vieta starp 19 braucējiem. Otrajā kvalifikācijas braucienā Baumanis uzvarēja, savukārt trešajā braucienā Latvijas autosportists ierindojās trešajā pozīcijā.

Kopvērtējumā Baumanis čempionātu pēc septiņiem posmiem noslēdza ar 158 punktiem, bet otrajā vietā aiz viņa palika Ulriks Linemans ar 134 punktiem.

Pagājušajā sezonā Baumanis EČ kopvērtējumā ''Super 1600'' klasē ieguva trešo vietu. 2013. gadā par Eiropas čempionu ''Super 1600'' klasē kļuva Reinis Nitišs, kurš nākamajā sezonā pasaules čempionātā ''Super Car'' klasē ierindojās trešajā vietā.