14.10.2015 21:50

Basketbolisti gūst uzvaras Mārupē un Saulkrastos

Latvijas Basketbola līgas otrās divīzijas turnīrā otro panākumu šīs sezonas trijās spēlēs izcīnījusi Mārupes sporta centra komanda. Sekmīgi jauno sezonu LBL trešajā divīzijā iesākuši Saulkrastu basketbolisti, kuri vinnējuši abus pirmos mačus.

Mārupieši pamatu pārliecinošai uzvarai pār "Gulbenes Bukiem" ielika jau pirmajās minūtēs ar izrāvienu 15:2. Otrajā un trešajā ceturtdaļā starpība turējās 20 punktu robežas, bet, tuvojoties pamatlaika beigām, vienubrīd arī pārsniedza 30 punktus. Beigu iznākums 87:59 Mārupes komandas labā.

Uzvarētāju rindās rezultatīvākie bija Jānis Ramšs (17 punkti), Toms Straudovskis (15) un Roberts Ūdris.

Pēc gluži cita scenārija aizritēja sezonas pirmā spēle Saulkrastu sporta centrā, kur viesojās bērnu un jauniešu basketbola skolas "Rīga" komanda. Daiļrunīga ir statistika: pārmaiņus te viena, te otra komanda vadībā bija septiņas reizes, deviņas reizes rezultāts bija neizšķirts, bet lielāko starpību visā spēlē Saulkrastu basketbolisti sasniedza pašās tās beigās.

Saulkrastieši ātri atspēlējās pēc neveiksmīgā sākuma (0:7), un gandrīz visa mača gaitā cīņa ritēja teju punkts punktā. Vēl piecas minūtes līdz pamatlaika beigām laukuma saimniekiem bija tikai "plus viens", bet tad trīs uzbrukumus pēc kārtas sekmīgi noslēdza Toms Provejs, un iekrāto pārsvaru mājinieki vairs neatdeva – 87:74.

Saulkrastu komandas labā Reinis Birznieks guva 22 punktus, Roberts Bulāns 13 punktus, bet Edgars Brumermanis savāca 11 punktus, astoņas atlēkušās bumbas un četras rezultatīvas piespēles.

Nākamo spēli saulkrastieši aizvadīs jau piektdien viesos pret "Dārznieks"/Cēsis vienību. Bet dienu iepriekš Iecavā pie basketbola kluba "Dartija" ciemosies Carnikavas basketbolisti.