12.10.2015 13:28

Ar Siguldas pusmaratonu noslēdzies skriešanas seriāls "Skrien Latvija"

Līdz ar septīto posmu – Siguldas pusmaratonu, laureātu sveikšanu un balli nedēļas nogalē noslēgusies skriešanas seriāla ""Bigbank" Skrien Latvija" 2015. gada sezona. Pēdējās sacensības, neskaitot daudzos bērnu skrējienu dalībniekus, pulcēja vairāk nekā divus tūkstošus dalībnieku.

No tiem 613 startēja 21,1 km distancē. Par pusmaratona uzvarētāju visai pārliecinoši kļuva Jānis Višķers, kurš finišēja pēc stundas, septiņām minūtēm un sešām sekundēm, otrās vietas ieguvēju mārupieti Dmitriju Serjoginu apsteidzot par divām minūtēm un sešām sekundēm. Trešo vietu absolūtajā vērtējumā ieņēma Rolands Kaimiņš no Ogres novada (1.10:25).

Dāmu konkurencē pirmās trīs vietas ieguva Ilona Marhele no Alūksnes (1.17:59), Agnese Pastare (1.21:49) un Anita Kažemāka (1.22:42), aiz kurām ceturtajā vietā ierindojās Inga Zālīte no Ikšķiles (1.23:03). Viņa arī bija labākā S30 vecuma grupā.

32. vietu absolūtajā kopvērtējumā un septīto vietu V40 vecuma grupā ieņēma Siguldas mērs Uģis Mitrevics (1.21:13), bet otrās vietas savās grupās izcīnīja Juris Šehtels no Ādažiem V50 grupā (1.24:18) un Viktors Suborins no Carnikavas V60 grupā (1.36:02).

Kā ierasts ""Bigbank" Skrien Latvija" sacensībās, dalībnieki Siguldā varēja startēt arī "Nike" 10 km distancē vai 5 km tautas skrējienā.

10 km skrējienā, kurā piedalījās vairāk nekā pustūkstotis skriešanas cienītāju, par uzvarētājiem kļuva Reinis Hartmanis (33:51) un Karīna Helmane-Soročenkova (39:42). SN20 vecuma grupā (1986./95. g.dz.) otro vietu aiz viņas ieņēma siguldiete Zane Ermansone (41:32).

SN50 grupā kārtējo uzvaru skriešanas sacensībās izcīnīja Ināra Lūse no Carnikavas, SN30 grupā attiecīgi otrajā un trešajā vietā ierindojās ikšķiliete Iveta Caune un Zanda Zariņa-Rešetina no Siguldas, SNJ grupā (1996. g.dz. un jaunākas) otrā bija Jekaterina Kulago no Ādažiem, SN40 grupā trešā finišēja vēl viena siguldiete Laura Lapiņa, bet no Pierīgas vīriem ar trešo vietu VN30 grupā izcēlās Mareks Zālītis no Ķekavas.

Savukārt tautas skrējienā, kurā ātrākie izrādījās Pauls Ārents (16:46) un Līga Girgensone (19:31), godalgotas vietas savās grupās jauniešiem ieguva Magda Cigle, Estere Vīksne un Kristīne Brunere no Siguldas, kā arī Ernests Vīlips no Salaspils.

Šosestdien par Latvijas skriešanas centru kļūs Carnikava – slēpošanas un aktīvās atpūtas centrā "Zibeņi" notiks Latvijas čempionāts krosa skrējienā un Carnikavas novada rudens skriešanas sacensības.