11.10.2015 20:22

Stopiņu handbola klubiem gandrīz ideāla nedēļas nogale, salaspiliešiem ne

Stopiņu handbola klubiem gandrīz ideāla nedēļas nogale, salaspiliešiem ne Einārs Binders

Latvijas handbola čempionātā kārtējās spēles nedēļas nogalē aizvadījušas Pierīgas vīru un dāmu komandas, tajā skaitā trīs Stopiņu novada vienības, kuras izcīnīja divas uzvaras un vienu spēli noslēdza neizšķirti.

Dāmu turnīrā Stopiņu novada handbola komanda (NHK) viesojās Ludzā pie pašreizējām valsts čempionēm sporta kluba "Latgols" handbolistēm. Šī bija divu šīs sezonas līderu divcīņa – abas sāncenses jauno sezonu bija sākušas ar trim uzvarām trijās spēlēs. Un abām izdevās pagarināt nezaudēto maču sēriju.

Cīņa aizritēja mainīgām sekmēm. Pirmās desmit minutes 5:1 savā labā noslēdza viešņas, tad Ludzas komanda diezgan ātri starpību likvidēja (8:8), taču stopiņietes pirmā puslaika beigās atkal atguva vadību (11:8). Otrā puslaika vidū inciatīvu atkal pārņēma ludzānietes un no 13:16 panāca 20:17 savā labā sešas minutes līdz beigām. Tomēr atlikušajā laikā uz viļņa atkal bija Stopiņu NHK spēlētājas, kuras nosargāja vārtus neskartus un 49 sekundes līdz beigām panāca neizšķirtu 20:20.

Viesu komandas labā piecus vārtus guva Ivita Asare, pa četriem – Elita Ekkerte, Annija Ozoliņa un Lana Nikolajeva, kura pēdējā minūtē izlīdzināja rezultātu.

Vēl vienā dāmu virslīgas spēlē divu sporta skolu komandu duelī Salaspils handbolistes ar 23:35 piekāpās Jēkabpilij. Izšķirošie notikumi risinājās pirmā puslaika otrajā pusē, kad laukuma saimnieces no 8:9 spēja panākt 18:11 un turpinājumā salaspilietēm neļāva starpību samazināt. Sešus vārtus Salaspils sporta skolas labā guva Inese Umjarova, pa pieciem – Renāte Salmane un Linda Borisanova.

Turnīra tabulas galvgalā pa septiņiem punktiem četrās spēlēs ir Stopiņu NHK un SK "Latgols" handbolistēm, bet salaspilietes ar diviem punktiem ieņem priekšpēdējo piekto pozīciju.

Trīs spēles ar Pierīgas klubu piedalīšanos aizvadītas Latvijas pirmās līgas turnīrā. Sezonas pirmajā mačā Stopiņu NHK handbolisti Sējas sporta centrā ļoti pārliecinoši pieveica MSĢ/Latvijas jauniešu izlasi – 39:14. Pa sešiem precīziem metieniem Māra Adijāna un Armanda Kokaiņa kontā.

Otro panākumu sezonā guva Ulbrokas sporta kluba komanda, kas līdzīgā cīņā ar 26:22 pārspēja "Celtnieks Rīga-2" vienību. Vēl piecas minutes mājinieku pārsvars bija tikai divi vārti (22:20). Andris Lazda uzvarētājiem guva deviņus vārtus, Ralfs Ozoliņš – sešus, Mareks Koroļkovs – piecus.

Visbeidzot Salaspils/"Mērnieks ZM" handbolisti svētdien savā laukumā uzņēma SK "Latgols" junioru komandu un piedzīvoja otro zaudējumu sezonā 23:32. Pirmā puslaika vidū salaspiliešiem jau bija sešu vārtu deficits, vēlāk viņi to samazināja līdz diviem, tomēr vēl līdz pārtraukumam ludzānieši atjaunoja 19:13 pārsvaru un vairs nedeva reālas iespējas atspēlēties. Niks Remess Salaspils kluba labā guva piecus vārtus.

Nākamā spēle Salaspils komandai paredzēta sestdien, 17. oktobrī Ulbrokā pret Stopiņu NHK handbolistiem.