05.10.2015 13:33

Saulkrastu skrējēja otro gadu pēc kārtas uzvar Baltijas grūtākajā maratonā

Vairāk nekā 160 dalībnieki sestdien startēja 70 kilometru distancē Siguldas kalnu maratonā, ko gan garuma, gan īpaši sarežģītā reljefa dēļ uzskata par grūtāko skrējienu Baltijas valstīs. Vēl gandrīz pustūkstotis pārbaudīja spēkus 35 un 15 km distancēs.

Par maratona absolūto uzvarētāju kļuva Mārtiņš Puriņš, kuram 70 kilometru pieveikšanai bija nepieciešamas sešas stundas, 37 minūtes un 19 sekundes. Tikai divas minūtes un četras sekundes uzvarētājam zaudēja otrās vietas ieguvējs Gints Lūsis, bet trešais finišēja Kārlis Vanags (6.46:56), liecina rīkotāju publicētā informācija.

Dāmu konkurencē otro gadu pēc kārtas Siguldas kalnu maratonā uzvarēja Irita Puķīte no Saulkrastiem, kura mērķi sasniedza pēc septiņām stundām un 33 minūtēm. Tuvāko sekotāju Martu Zumbergu viņa apsteidza par deviņām minūtēm. Savās vecuma grupās vīriem pirmās vietas izcīnīja Aigars Lūsis no Babītes V50 grupā (7.29:05) un Viktors Suborins no Carnikavas V60 grupā (9.21:38), kurš starp senioriem bija labākais arī pērn. Kopumā no 163 startējušajiem līdz finišam netika tikai 25 dalībnieki.

Apmēram tāds pats dalībnieku un finišētāju skaits bija arī 35 km skrējienā. "Izskrienot" no trim stundām, pirmās trīs vietas vīru konkurencē izcīnīja Anatolijs Tarasovs (2.54:02), Kristaps Kaimiņš (2.54:45) un Uldis Klepers (2.56:43). Savukārt dāmām labāko trijniekā iekļuva Linda Boldāne (3.32:07), Dace Banga (3.39:04) un Guna Kudrjavceva (3.41:34).

Vairāk nekā trīs simti skrējēju piedalījās 15 km distancē, kurā par uzvarētāju kļuva Kristaps Bērziņš (1.06:09), bet nākamās divas vietas ieņēma Andrejs Dmitrijevs un Oskars Muižnieks. Dāmām ātrākā izrādījās lietuviete Rūta Marija Trimonīte (1.27:18), aiz kuras finišēja Elīna Medne, Zanda Ulanova un carnikaviete Ināra Lūse (1.33:24), kura bija pārliecinoši labākā S50 vecuma grupā.

Kā zināms, Siguldas kalnu maratona trase tiek sertificēta atbilstoši kalnu maratonu pasaules standartiem un jau vairākus gadus ir iekļauts pasaulē populārākā un sarežģītākā kalnu maratona – skrējiena apkārt Monblāna masīvam Alpos (165 km) – kvalifikācijas skrējienu listē. Turklāt šogad, distancei kļūstot par 15 km garākai, finišētāji nopelnīja jau divus kvalifikācijas punktus (pērn 55 km skrējienā – vienu).