21.09.2015 12:46

Latvijas maratona čempionātā atzīmējas arī Pierīgas skrējēji

Latvijas maratona čempionātā atzīmējas arī Pierīgas skrējēji instagram.com/skrienlatvija

Kristaps Bērziņš un Kitija Valtere svētdien izcīnīja uzvaras Valmieras maratonā, kas reizē bija arī Latvijas čempionāts 42,195 km garajā distancē. Uzvaras trijās vecuma grupās izcīnīja maratonisti no Pierīgas novadiem.

Maratona uzvarētājs vīru konkurencē K. Bērziņš finišēja pēc divām stundām, 29 minūtēm un 49 sekundēm. Savukārt K. Valteres rezultāts finišā bija divas stundas, 57 minūtes un četras sekundes. S40 grupā dāmām labāko rezultātu sasniedza Līga Līce no Siguldas (3.51:28). V50 grupā labākais izrādījās Juris Šehtels no Ādažiem (3.01:06), bet V60 grupā pirmo vietu izcīnīja olainietis Viktors Radionovs (3.24:57).

Kā ierasts, sacensības norisinājās arī citās distancēs. Pusmaratonā otro vietu aiz uzvarētāja Jāņa Višķera (1.07:39) ieņēma mārupietis Dmitrijs Serjogins (1.09:32), bet S30 grupā dāmām trešā finišēja Inga Zālīte no Ikšķiles (1.30:12).

12,4 km "Nike" skrējienā pirmo vietu S50 grupā izcīnīja carnikaviete Ināra Lūse (49:54), otro vietu S40 grupā – siguldiete Laura Lapiņa (52:49) un trešās vietas – Iveta Caune no Ikšķiles S30 grupā (53:10) un ādažniece Jekaterina Kulago junioru grupā (51:56).

6,2 km tautas skrējienā labāko trijniekos junioru (2002. g.dz. un jaunāki) konkurencē iekļuva Līna Gaile no Siguldas (28:43) un Artūrs Liepa no Kalngales (24:20). Savukārt bērnu skrējienos atzinību izpelnījās ķekaviete Melānija Zālīte, mārupiete Amanda Valtasa un siguldieši Anna Rozenberga un Jānis Stūrītis.

Nākamais lielais skriešanas pasākums Latvijā būs jau šosestdien Salaspilī, kur Nacionālā botāniskā dārza teritorijā notiks pusmaratons "Noķer vēju".