17.08.2015 12:42

Pierīgas skrējēji startējuši Latvijas čempionātā pusmaratonā

5,2 km tautas skrējienā Mārupes sporta centra pārstāve Jeļena Ābele bija labākā starp dāmām 5,2 km tautas skrējienā Mārupes sporta centra pārstāve Jeļena Ābele bija labākā starp dāmām www.facebook.com/KuldigasPusmaratons

Vairākiem Pierīgas novadu pārstāvjiem pusmaratona skrējienā Kuldīgā izdevies iekļūt starp labākajiem savās vecuma grupās. Vēl labāk viņiem klājies īsākajās – 5,2 un 10,5 kilometru – distancēs skrējienu seriāla "Skrien Latvija" piektā posma ietvaros.

Par Latvijas čempionu pusmaratonā vīru konkurencē kļuva Jānis Višķers, kurš finišēja pēc stundas, septiņām minūtēm un 13 sekundēm, bet dāmām ātrākā izrādījās Ilona Marhele (1.19:00). Piekto vietu absolūtajā vērtējumā un ceturto V20 vecuma grupā ieņēma mārupietis Dmitrijs Serjogins (1.11:12).

Otro vietu S30 grupā dāmām izcīnīja Inga Zālīte no Ikšķiles (1.29:14), otrais V50 grupā vīriem bija ādažnieks Juris Šehtels (1.26:03), bet Sandra Hāna-Valtasa no Mārupes bija ceturtā S40 grupā (1.44:28).

Kuldīgas 5,2 km tautas skrējienā dāmu vērtējumā trijās no četrām vecuma grupām pirmās vietas izcīnīja pierīdznieces. Mārupes sporta centra pārstāve Jeļena Ābele bija labākā starp dāmām un finišā piekāpās tikai 13 vīriem (18:38). Vēl viena Mārupes skrējēja Sabīna Valtasa (24:29) ieņēma pirmo vietu SB grupā (2000./01.g.dz.), bet siguldiete Estere Vīksne (21:19) bija pirmā jaunākajā SC grupā (20002. g.dz. un jaunākas)

Savukārt 10,5 km "Nike" tautas skrējienā Kuldīgā labāko trijniekos iekļuva Jekaterina Kulago no Ādažiem (46:08; pirmā vieta 1996.g.dz.un jaunāko grupā), ikšķiliete Iveta Caune (46:27; otrā vieta 1976./85. g.dz. grupā) un mārupietis Ivars Valtass (39:01; trešā vieta 1966./75. g.dz. grupā).