09.08.2015 17:49

Latvijas vieglatlētikas čempionātā izceļas skrējējas un vesera metēji

Igors Sokolovs Igors Sokolovs Romāns Kokšarovs, prezidentabalva.lv

Sestdien un svētdien Ventspilī notikušajā Latvijas vieglatlētikas čempionātā godalgas vairākās disciplīnās izdevās izcīnīt Pierīgas novadu sportistiem. Lielākos panākumus guva vesera metēji un skrējējas.

Vesera mešanā vīriem kārtējo valsts čempiona titulu izcīnīja Latvijas rekordists salaspilietis Igors Sokolovs. Pēdējā sestajā mēģinājumā Salaspils sporta skolas treneris, kurš jau izpildījis pasaules čempionāta kvalifikācijas normatīvu, sasniedza 74,28 metrus.

Otro vietu, uzvarētājam zaudējot 7,10 metrus, ieņēma Stopiņu novada sporta dzīves organizētājs Ainārs Vaičulēns, bet ceturtais bija vēl viens salaspilietis, šāgada Latvijas junioru (U-20) čempionāta uzvarētājs Eļčins Gasanovs – 55,24 metri.

Salaspils pārstāve uzvarēja arī vesera mešanas sacensībās dāmām – Karīna Orlova izcīnīja uzvaru ar 51,18 metrus tālu raidījumu un tuvāko konkurenti apsteidza par vairāk nekā astoņiem metriem.

Trīs Latvijas čempionāta medaļas savā īpašumā ieguva sprintere Sindija Bukša no Ķekavas. Bērnu un jauniešu centra "Auseklis" pārstāve sacensību pirmajā dienā uzvarēja 100 metru skrējiena finālā (11,85 sekundes) un palīdzēja savai komandai uzvarēt 4x100 metru stafetē (47,58 s). Bet dienu vēlāk ierindojās otrajā vietā 200 metru distancē (24,21 s), uzvarētājai rēzeknietei Guntai Latiševai-Čudarei zaudējot 0,21 sekundi.

Par divkārtēju Latvijas čempioni kļuva Mārupes novada sporta centra trenere Jeļena Ābele. Sestdien viņa pārliecinoši uzvarēja 1500 metru skrējienā (4:24,52), bet svētdien triumfēja 800 metru distancē (2:11,10). Vēl viens mārupietis Dmitrijs Serjogins 1500 metru skrējienā vīriem ierindojās trešajā vietā, no uzvarētāja Paula Ārenta finišā atpaliekot par divarpus sekundēm (3:52,14).

Šķēpa mešanā vīriem čempiona titulu izcīnīja Ainārs Kovals, kurš sacensībās pārstāvēja Stopiņu novadu. Veiksmīgākajā mēģinājumā viņš sasniedza 76,76 metrus.

Māris Grēniņš no Babītes novada trīssoļlēkšanā tikai 15 cm atpalika no bronzas godalgas un noslēgumā ieņēma sesto vietu (14,33 m). 100 metru finālā vīriem iekļuva un septīto vietu ieņēma Aldis Graudiņš no Olaines sporta centra (11,28 s). Divreiz garākā distancē viņš ierindojās 10. vietā (23,05 s). Vēl viena Olaines sporta centra pārstāve Inita Veļikodnaja sprinta sacensībās ieņēma attiecīgi 12. vietu (13,44 s) un 17. vietu (28,59 s), bet Matīss Kozlovskis bija desmitais tāllēkšanas sacensībās (6,09 m).

Divi skrējēji no Pierīgas startēja 400 metru skrējienā – Daniels Bambals no Mārupes ierindojās 12. vietā (51,99 s) un Gustavs Kehris no Siguldas sporta skolas 15. vietā (52,90 s). D. Bambalam arī 13. pozīcija 800 metru distancē (2:02,63).