01.08.2015 21:05

Pierīgas vieglatlēti palīdz Latvijas izlasei uzvarēt Prezidenta balvas izcīņā

Autors  a
Pierīgas vieglatlēti palīdz Latvijas izlasei uzvarēt Prezidenta balvas izcīņā Romualds Vambuts, Latvijas Vieglatlētikas savienība

Divas dienas Valmierā risinājās tradicionālā Valsts prezidenta balvas izcīņa vieglatlētikā. Baltijas valstu izlašu mačsacīkstēs pirmo vietu izcīnīja mājinieki, kuru sastāvā startēja arī vairāki Pierīgas novadu pārstāvji.

Vesera mešanā vīriem pirmās divas vietas izcīnīja pieredzējušie Latvijas atlēti – valsts rekordists un Salaspils sporta skolas treneris Igors Sokolovs uzvarēja ar 72,17 metrus tālu raidījumu, bet otro vietu, startējot individuāli, ieguva Stopiņu novada sporta dzīves organizators Ainārs Vaičulēns, kurš veseri raidīja 65,94 metrus tālu.

Viena no kopvērtējuma punktu gūšanā ražīgākajām Latvijas izlasē bija ķekaviete Sindija Bukša. Sacensību otrajā dienā viņa uzvarēja 200 metru skrējienā (24,13 sekundes), bet dienu iepriekš ierindojās otrajā vietā divreiz īsākā distancē (11,94 s) un palīdzēja Latvijas komandai iegūt otro vietu 4x100 metru stafetē (47,02 s).

5000 metru skrējienā vīriem otrajā vietā ieņēma mārupietis Dmitrijs Serjogins, kurš finišēja pēc 14 minūtēm un 34,39 sekundēm, ārpus konkurences startējušajam uzvarētājam Jānim Višķeram zaudējot nepilnas trīs sekundes.

Trešo vietu vesera mešanā dāmām izcīnīja salaspiliete Karina Orlova, kura sasniedza rezultātu 51,19 metri un piekāpās divām Igaunijas sportistēm. Startējot individuāli, trešo vietu 1500 metru skrējienā ieņēma Jeļena Ābele no Mārupes – 4:27,87. Viņai arī ceturtā vieta 800 metru distancē – 2:11,28.

Savukārt trīssoļlēkšanā vīriem ceturtajā vietā ierindojās Māris Grēniņš no Babītes novada – 14,85 metri.

Komandu kopvērtējumā Latvijas vieglatlēti savāca 297 punktus un par sešiem punktiem apsteidza lietuviešus. Igaunijas komandai trešajā vieta (240 p.).