30.06.2015 13:12

Trialonisti noskaidrojuši labākos Vaidavas ezera krastā

Svētdien Vaidavā ar Pierīgas novadu sportistu piedalīšanos lieliskos laika apstākļos norisinājās tradicionāli lielākās un arī senākās triatlona sacensības Latvijā "Sportlat Vaidavas triatlons". Tas vienlaicīgi bija arī Baltijas kausa ceturtais posms, pulcējot dalībniekus no vairākām valstīm.

Vienīgā distance, kurā Pierīgas sportistiem neizdevās tikt pie godalgām, bija pati galvenā – olimpiskā, kurā dalībnieki, veicot 1,5 km peldus, 40 km uz divriteņa un 10 km skriešus, cīnījās par Latvijas čempionāta medaļām.

34 elites grupas dalībnieku konkurencē Jānis Ozoliņš no Jaunmārupes ieņēma piekto vietu, finišējot pēc divām stundām, 15 minūtēm un 18 sekundēm, Sandris Šika no Ulbrokas bija septītais (2.16:22), bet mārupietis Toms Pikšēns noslēdza labāko desmitnieku (2.24:05).

Par Latvijas čempionu kļuva Andrejs Dmitrijevs no Rīgas (2.05:52), bet otrā desmita vidū viens aiz otra finišēja Carnikavas sporta centra pārstāvji Māris Liepa (2.28:44) un Raimonds Garenčiks (2.29:22).

Toties pie medaļām gan kopvērtējumā, gan atsevišķās vecuma grupās Pierīgas triatlonistiem izdevās tikt 0,4+16+3,3 km distancē. Otro absolūti labāko rezultātu – 47 minūtes un 36 sekundes – sasniedza Igors Gucanovičs no Babītes, kurš arī bija labākais V40 grupā un summā piekāpās vienīgi 16 gadus vecajam valmierietim Savelijam Suharževskim (47:10).

Jaunietēm F19 grupā par uzvarētāju kļuva Dārta Eleonora Dakse no Ikšķiles (1.03:39), bet F17 grupā trešā bija Patrīcija Agnese Ozola no Ulbrokas (1.02:13) – abas iepriekš plūkušas laurus Latvijas mēroga peldēšanas sacensībās. Izcēlās arī seniori – vīriem V50 grupā pirmās divas vietas ieņēma carnikavietis Sergejs Rodionovs (55:38) un Uldis Kirtovskis (56:54), bet dāmām F50 grupā trešo vietu izcīnīja Vizbulīte Rukkalne no Raganas (1.21:42).

Labāko desmitniekos izdevās iekļūt arī ikšķiliešiem Zanei Muceniecei un Tomam Āboliņam, kā arī siguldiešiem Rudītei Evertei un Ģirtam Mamajam.

0,2+10+2 km distancē, kas bija paredzēta jauniešiem un "veselības grupas" pārstāvjiem ceturto vietu kopvērtējumā un trešo vietu M13 vecuma grupā puišiem ieņēma Artūrs Liepa no Carnikavas novada Kalngales (34:17), bet dāmām otro vietu ieņēma Alise Urtāne no Ikšķiles (41:05).