15.05.2015 21:41

Carnikavas basketbolisti soli tuvāk bronzas medaļām

(1 balsojums)

Latvijas Basketbola līgas trešās divīzijas finālsēriju par trešo vietu veiksmīgi sākuši Carnikavas komandas basketbolisti, kuri piektdien viesos pārspēja "Dārznieks"/Cēsu sporta skolas vienību. Otrā spēle sērijā līdz divām uzvarām notiks pirmdien Carnikavā.

Sāncenši LBL3 "mazajā finālā" savstarpējās cīņās pamatturnīrā bija guvuši pa vienai uzvarai, taču turnīra tabulā vienu vietu augstāk – trešajā pozīcijā – ierindojās cēsnieki, kuriem tāpēc sērijā ir laukuma priekšrocības.

Taču jau pirmajās četrās minūtēs Carnikavas komanda izkaroja 14:4 pārsvaru un, kā izrādījās, līdz pat spēles beigām zaudētājos nenokļuva. Deviņu punktu pārsvaru pēc pirmās ceturtdaļas (25:16) otrā posma pirmajā pusē carnikavieši pieaudzēja pat līdz divdesmit (42:22). Tiesa, pirmā puslaika beigas viņiem pagalam neizdevās – 42:34.

Pēc pārtraukuma Cēsu komanda starpību samazināja līdz pieciem punktiem (52:47), un vēl septiņas minūtes līdz pamatlaika beigām intriga bija dzīva (58:51). Taču tad triju minūšu laikā viesi veica izšķirošo 9:0 izrāvienu un aizvadīja spēli līdz visai pārliecinošai uzvarai 78:60.

Labākais Carnikavas kluba rindās bija viens no komandas jaunākajiem spēlētājiem Niks Saknītis, kurš guva 20 punktus un izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas. Rolands Dovgjallo iemeta 14 un Edgars Vecums 12 punktus.

Finālsērijas otrā spēle notiks pirmdien plkst. 20.30 Carnikavas pamatskolas zālē. Ja cēsniekiem izdosies revanšēties un būs nepieciešama izšķirošā trešā spēle, tā notiks 22. maijā Cēsīs.