10.04.2015 19:54

Stopiņu handbolistes zaudē pusfināla pirmajā spēlē

Stopiņu handbolistes zaudē pusfināla pirmajā spēlē Einārs Binders

Lai nebūtu jāatvadās no Latvijas čempioņu titula, Stopiņu novada handbola komandai pusfināla sērijā divreiz pēc kārtas jāpārspēj šīs sezonas pamatturnīra uzvarētājas Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas handbolistes.

Pirmā spēle pusfināla sērijā līdz divām uzvarām atbilstoši nolikumam notika rangā zemāk esošas komandas laukumā, šinī gadījumā Ulbrokā. Pats cīņas sākums mājiniecēm neko labu nesolīja (pēc sešā minūtēm – 0:4), taču, pateicoties Elzas Seržantes rezultatīvajam sniegumam, Stopiņu komanda atguvās un vēl līdz pirmā puslaika vidum panāca izlīdzinājumu 6:6.

Tā gan bija pēdējā reize, kad tablo vēstīja līdzsvaru. LSPA studentes atbildēja ar 5:1 izrāvienu, bet līdz pirmā puslaika beigām pārsvaru palielināja līdz sešiem vārtiem – 12:18. Otrais puslaiks sākās ar vēl vienu 5:1 spurtu, un rezultāta starpība pirmo reizi sasniedza desmit vārtus – 13:23.

Trīs precīzi metieni pēc kārtas uz īsu brīdi vēl saglabāja laukuma saimniecēm klusas cerības, taču tūdaļ trīs reizes bumba ielidoja arī Stopiņu NHK vārtos, un jau otrā puslaika vidū intriga praktiski bija zudusi. Mazākā starpība atliušajā laikā bija "mīnus astoņi", bet beigu rezultāts – 26:36.

Stopiņu komandas labā teju pusi vārtu – divpadsmit – vienatnē guva Elza Seržante. Daina Sergejeva bumbu vārtos ieriadīja piecas reizes, Ivita Asare un Līga Pozņaka – pa četrām.

Pusfināla sērijas otrā spēle notiks 17. aprīlī ASK zālē Rīgā, kur mājinieču status būs LSPA handbolistes. Ja būs nepieciešama izšķirošā trešā spēle, tā notiks turpat 19. aprīlī.

Šīs sezonas pamatturnīrā komandas jau bija tikušās trīs reizes, Stopiņu handbolistes guva vienu uzvaru un divreiz zaudēja. Ceturtdaļfinālā stopiņietes divu spēļu summā pārspēja Salaspils sporta skolas komandu.