07.04.2015 16:31

Rēzeknes pusmaratonā startējuši arī skrējēji no Pierīgas

Ar Rēzeknes pusmaratonu un Latvijas čempionātu 10 km distancē pirmdien startējis Latvijas lielākais skriešanas sacensību seriāls "BigBank Skrien Latvija", kas šogad risinās piekto reizi. Patālo ceļu uz Rēzekni bija mērojis arī krietns skaits skriešanas cienītāju no Pierīgas.

Galvenajā pusmaratona distancē, kurā startēja gandrīz četri simti dalībnieku, par uzvarētāju kļuva Aleksandrs Gorjunovs no Sanktpēterburgas. Viņš mērķi sasniedza pēc stundas, astoņām minūtēm un deviņām sekundēm. Vīru konkurencē 29. vietu absolūtajā vērtējumā un trešo vietu V50 vecuma grupā ieņēma Juris Šehtels no Ādažiem (1.26:11), bet V60 grupā otro vietu ieņēma carnikavietis Raimonds Garenčiks (1.41:06).

Dāmu konkurencē pirmā finišēja Ilona Marhele (1.19:57), bet piekto vietu ieņēma Inga Zālīte no Ikšķiles (1.32:08). Viņa arī bija labākā S30 vecuma grupā, kurā ceturto vietu ieguva Aiga Rozenberga no Siguldas (1.47:26).

10 kilometru "Nike" skrējiens Rēzeknē vienlaikus bija arī Latvijas čempionāts šajā distancē šosejā, un par čempioni S50 vecuma grupā kļuva Carnikavas sporta centra pārstāve Ināra Lūse, kura finišēja pēc 41 minūtes un 16 sekundēm. Dāmu kopējā konkurencē tas viņai deva piekto vietu. Savukārt S30 grupā trešo vietu ieņēma ikšķiliete Iveta Caune (45:53).

5 km tautas skrējienā gandrīz 800 dalībnieku konkurencē sešpadsmitais finišēja carnikavietis Kārlis Lūsis (19:10). 2000./01. g. dz. grupā ceturtais bija ādažnieks Kristiāns Upenieks (19:50), bet jaunākajā grupā (2002. g. dz. un jaunāki) otrā vieta tika salaspilietim Ernestam Vīlipam (20:57).

Nākamais "BigBank Skrien Latvija" posms paredzēts 26. aprīlī, kad Rīgā notiks Biķernieku pusmaratons. Pārējie šāgada posmi plānoti Ventspilī, Jelgavā, Kuldīgā, Valmierā un Siguldā.